Rolety to praktyczne i estetyczne rozwiązanie, które pozwala na bardzo swobodną regulację ilości światła docierającej do wnętrza. Jednocześnie większość tego typu rozwiązań charakteryzuje się łatwym montażem, który można wykonać samodzielnie w domu.

Duże zróżnicowanie różnych sposobów montażu rolet można sprawić pewne problemy dotyczące wyboru najlepszego rozwiązania. Odwiedzając Rolety Sklep można zauważyć, że wiele rodzajów rolet instaluje się w inny sposób. Jak to wygląda w przypadku rolet w kasecie?

Jaki rodzaj rolet?

Rolety w kasecie to jeden z systemów, który jest montowany bezpośrednio na oknach. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieją różne rodzaje tego typu produktów, które są instalowane w inny sposób oraz w innych miejscach. Dlatego przed zakupem rolet warto dokładne sprawdzić z jakim typem mamy do czynienia i czy takie rozwiązanie będzie rzeczywiście odpowiednie. Rolety można zamocować do ramy okiennej lub do listew przyszybowych – w takim przypadku trzeba pamiętać, że może to zmniejszyć ilość światła, które trafi do wnętrza.

Rolety przyklejane

Na rynku dostępne są rolety montowane na klej. W przypadku tego typu rozwiązania należy przede wszystkim zwrócić dużą uwagę na odpowiednie przygotowanie powierzchni, na których znajdzie się klej. Trzeba je bardzo dokładnie wymyć i odtłuścić – wszystkie zanieczyszczenia będą miały negatywny wpływ na przyczepność. Jest to bardzo ważny proces, ponieważ pył, tłusty osad i inne zabrudzenia mogą w bardzo dużym stopniu utrudnić prawidłowe wiązanie kleju.

Kasety przykręcane

Inną możliwością jest montaż kaset przykręcanych. W tym przypadku nie trzeba martwić się tak dokładnym czyszczeniem powierzchni oraz przyczepnością kleju. Należy jednak dobrze wybrać wkręty, które będą miały odpowiednią długość. Wkręty wykorzystywane do montażu rolet nie muszą być ani szczególnie grube ani długie. Wręcz przeciwnie – mniejsze także bardzo dobrze utrzymają rolety na miejscu. Jednocześnie trzeba brać pod uwagę fakt, że zbyt długi wkręt może uszkodzić szybę.

Na rynku dostępny jest bardzo duży wybór przesłon okiennych, w tym żaluzje na wymiar lub rolety dzień i noc. Większość tego typu produktów można bez większych problemów samodzielnie zamontować w domu. Jednocześnie trzeba jednak pamiętać o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz o dokładnym zapoznaniu się z instrukcją. W razie problemów można również poszukać różnych porad.

Jednocześnie warto także pamiętać, że montaż rolet można zlecić fachowcom. Na przykład wiele sklepów oferuje nie tyko sprzedaż rolet, ale także ich instalację. Takie rozwiązanie jest związane z dodatkowym wydatkiem, jednak pozwala zaoszczędzić sporo pracy, czasy i wysiłku włożonego w samodzielne wykonanie montażu rolet w kasecie. Jednocześnie dzięki pomocy fachowca można mieć znacznie większą pewność, że rolety zostały zamontowane we właściwy sposób. To gwarantuje dużą trwałość takiego rozwiązania, ale także brak niepotrzebnych uszkodzeń ramy okiennej i szyby lub innych wypadków przy pracy.