„Muzyka powinna zapalać płomień w sercu mężczyzny, i napełniać łzami oczy kobiety.” Ludwik Van Beethoven

Muzyka ma ogromny wpływ na Twój nastrój. Nie bez powodu większość z nas w swoim cv pisze, iż muzyka jest ich hobby. Bo czym jest hobby? Jest to czynność, którą wykonujesz dla relaksu w czasie wolnym od obowiązków. I tak właśnie jest w wypadku muzyki. Zgodzisz się zapewne ze mną, iż wielokrotnie w sytuacjach stresujących muzyka w znaczny sposób poprawiła Ci humor.

Muzyka ma ogromny wpływ na Twój nastrój

Badania wykazały, że muzyka wpływa na układ krwionośny i oddechowy. Podczas słuchania muzyki zaobserowano u badanych wzrost częstości uderzeń serca. Muzyka budzi emocje, które uruchamiają się dzięki jej rytmowi oraz tempu danej muzyki.

Słuchanie muzyki wpływa również na wydzielanie epinefryny, serotoniny i dopaminy, które mają zbawienny wpływ na depresję, potrzeby seksualne, zmęczenie oraz wrażliwość na ból. Czyli muzyka ma równiez bardzo kojący wpływ na Twój organizm.

Muzyka dostarcza szerokich doznań emocjonalnych

Nasze gusta muzyczne różnią się od siebie, zatem my również będziemy emocjonalnie różnie odczuwać muzykę. Dźwięki, które Ciebie będą zachwycać innej osobie w znaczny sposób mogą zespuć samopoczucie. Muzyka prezentuje bogaty wachlarz gatunków, dzięki czemu daje możliwość zaspokojenia wszystkich, nawet tych najbardziej wymagających gustów.

J.J. Rousseau powiedział „Muzyka jest sztuką łączenia dźwięków w sposób przyjemny dla ucha”. Muzyka jest obecna w Twoim życiu i pełni bardzo istotną funkcję. Muzyka w znaczny sposób poprawia humor i sprawia, że życie staje się piękniejsze i barwniejsze.