Nie ma nic lepszego dla naszego prania niż suszenie go na zewnątrz. Ten zapach świeżości wiatru jakim pachnie pościel czy ubranie jest bezkonkurencyjny dla nawet najlepszego płynu do prania.

Wiedziały już o tym nasze babki, które rozwieszały ubrania na linkach pomiędzy drzewami. Dzisiaj zamiast sznurów mamy suszarki ogrodowe. Jaka powinna być idealna suszarka? Na co zwrócić uwagę podczas jej kupna?

Jaka powinna być idealna suszarka ogrodowa?

Suszarki ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością. Są one nie tylko funkcjonalne ale i praktyczne. W zimie kiedy pogoda zmusza nas do suszenia ubrań wewnątrz korzystamy z suszarek stojących. Jednak nie dość, że zajmują sporo miejsca, zagracając je to jeszcze suszenie na nich nie jest zbyt efektywne. Pranie schnie dłużej niż gdybyśmy rozwiesili je na powietrzu. Dlatego kiedy tylko pogoda na to pozwala warto zainwestować w dobrą suszarkę ogrodową i cieszyć się świeżym i pachnącym praniem. Wybierając suszarkę ogrodową warto zwrócić uwagę na kilka elementów.

Materiał, z której zrobiona jest suszarka

Pod względem materiałów dominują dwie suszarki. Suszarka aluminiowa jest najczęściej wybieranym rodzajem, przede wszystkim ze względu na cenę. Alternatywą dla niej jest suszarka drewniana, przy czym nie każde drewno nadaje się na suszarkę. Dodatkowo stosuje się także tworzywo sztuczne. Niezależnie jednak od tego jaki rodzaj suszarki wybierzemy, ważne jest to aby materiał był odporny na warunki atmosferyczne, promienie UV.

Sposób mocowania

W tym przypadku sprawa jest prosta. Najczęściej bowiem suszarki ogrodowe mocowane są do podłoża. Można wbić je w ziemię lub przykręcić do betonu. Zazwyczaj producent dodaje instrukcje mocowania, czasem nawet specjalny zestaw do montażu. Istnieją również modele mocowane do ściany. Przykręca się je na stałe i rozkłada za każdym razem kiedy chce się jej użyć.

Dodatkowe funkcje

Prawie każda suszarka ogrodowa ma jakieś dodatkowe funkcje i warto zwrócić na nie uwagę zanim dokonamy zakupu. Są suszarki które się rozkłada ale i takie których konstrukcja jest stała. Suszarki typu „parasolka” mają regulację wysokości, które jest bardzo pomocne podczas wieszania czy ściągania prania. Praktyczną funkcją są także przedłużane ramiona, dzięki czemu możemy dostosować wielkość suszarki do ilości prania. Przy dużej ilości prania bądź wieszania pościeli czy zasłon warto zwrócić uwagę na ramę – powinna ona być solidna, wytrzymała pod ciężarem mokrego prania. Suszarki ogrodowe wyposażone są także dodatkowo w pokrowce na suszarki, pojemniki na klamerki czy inne gadżety, ułatwiające użytkowanie sprzętu.

aranzacja 1

Funkcjonalny ogród z suszarkami Linomatic

Na pozór wszystkie suszarki ogrodowe są podobne, jednak kiedy zaczniemy się im bliżej przyglądać to stwierdzimy, że poza tym, że służą do tego samego różnice są znaczne. Najlepszym tego przykładem jest linia suszarek ogrodowych LEIFHEIT Linomatic. Wyróżnia je nie tylko wygląd ale przede wszystkim innowacyjność. Podczas składania suszarek linki chowają się w ramionach, dzięki czemu chronione są zarówno przed wilgocią, jak i zabrudzeniem. Na uwagę zasługuje zwłaszcza model Linomatic 600 Deluxe, który jest najczęściej wybieranym modelem w linii. Suszarka wykonana jest z materiałów odpornych na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Zawiera tuleję z pokrywą do zabetonowania. Linomatic 600 Deluxe sprawdza się zwłaszcza w przypadku dużych rodzin, z dużą ilością prania. 60 metrów linek jest w stanie pomieścić aż 6 prań. Linki rozciągają się maksymalnie do 2,20 metrów, można więc powiesić na nich pranie o dużych gabarytach, jak prześcieradła, zasłony, obrusy, których suszenie stanowi nie lada problem w przypadku tradycyjnych suszarek. Rozkładanie suszarki jest dziecinne proste a dzięki systemowi Easy Lift nie trzeba ogromnego wysiłku aby zmierzyć się z tym zadaniem.

linomatic

Mechanizm automatycznego wciągania linki chronią ją a uchwyt do wciągania linki nie leży na ziemi, dzięki czemu nikt się o niego nie potknie i nie będzie stwarzał zagrożenia w czasie np. koszenia trawy. Suszarka wyposażona jest także w system Easy Close Comfort, który umożliwia łatwe i wygodne składanie. Przycisk umieszczony na ramieniu suszarki pozwala na jej łatwe odblokowanie dzięki czemu suszarkę można złożyć jednym palcem bez schylania się. Złożenie suszarki powoduje także automatyczne wciągnięcie linek, które automatycznie napinają się po jej rozłożeniu. Linomatic 600 Deluxe posiada także 8 uchwytów na wieszaki, na których można suszyć ubrania. O zaletach suszarki ogrodowej możesz przekonać się sama. Jeśli w dniach 01.05 do 31.07.2017 roku kupisz jedną z suszarek Linomatic i po 100 dniach użytkowania nie będziesz zadowolona, dostaniesz zwrot pieniędzy. Szczegóły regulaminu akcji dostępne są na stronie http://tiny.pl/g1xjm. Zewnętrzna suszarnia jest dobrym pomysłem dla wszystkich posiadaczy domów, pranie wysuszone wiatrem jest świeże i pachnące. Warto zainwestować więc w suszarkę ogrodową, która będzie nie tylko trwała ale dodatkowo funkcjonalna. Z suszarkami Linomatic każde suszenie prania, nawet przy dużej rodzinie stanie się przyjemnością.