Technologia towarzyszy nam dziś na każdym kroku. Tyczy się to między innymi korzystania z laptopów. Jeśli szukasz urządzenia, które spełni Twoje oczekiwania i połączy funkcjonalność ze stylem – chętnie doradzimy Ci, na co zwrócić uwagę!

Określ cel użytkowania

Przede wszystkim musisz ustalić, do jakich rzeczy będzie Ci potrzebny laptop. Od tego zależy to, jakim specyfikacjom będziesz się przyglądać. Jeśli urządzenie jest Ci potrzebne wyłącznie do używania programów biurowych, wysyłania maili i korzystania z przeglądarki – nie musisz szukać potężnej maszyny. Inaczej będzie wyglądać sytuacja, jeśli mobilny komputer ma służyć do obsługi profesjonalnych programów graficznych, montowania filmów czy też grania w zaawansowane technologicznie gry. Jeśli przejrzysz laptopy najnowsze na www.komputronik.pl/category/5022/laptopy.html, to znajdziesz urządzenia, które poradzą sobie z różnymi zadaniami.

Kobiety też grają w gry

Dawniej uważało się, że gry komputerowe to hobby głównie mężczyzn. Dziś jednak również panie chętnie sięgają po myszkę lub pada, żeby przyjemnie spędzić czas po szkole lub pracy. Czym kierować się podczas wyboru laptopa, który poradzi sobie z nowymi tytułami? Najważniejsze elementy to:

  • Karta graficzna (GPU) – aby płynnie obsługiwać zaawansowane technologicznie gry, laptop będzie potrzebować silnej karty graficznej;
  • Procesor (CPU) – w dzisiejszych czasach gry często korzystają z wielowątkowości. Dlatego procesor z większą liczbą rdzeni zapewni Ci lepszą wydajność podczas grania;
  • Pamięć RAM – wpływa na ogólną wydajność systemu. W dzisiejszych czasach za optymalne minimum uchodzi posiadanie 16 GB RAM-u;
  • Dysk twardy – zwróć uwagę na to, czy laptop posiada dysk SSD. Działa on zauważalnie sprawniej względem modeli HDD. Istotna jest także pojemność. Zaawansowane technologicznie gry potrafią ważyć nawet ponad 100 GB. Dlatego dysk powinien posiadać przynajmniej 512 GB pojemności. Jeśli będzie brakować Ci miejsca na zdjęcia czy filmy, to pamiętaj, że zawsze możesz dokupić dysk zewnętrzny;
  • System chłodzenia – podczas intensywnej rozgrywki laptop może się mocniej nagrzewać. Z tego powodu model gamingowy powinien być wyposażony w dobry układ chłodzenia, który pomoże w utrzymaniu optymalnej wydajności.

Jeśli obawiasz się, że sama źle ocenisz, jaki laptop nadaje się do grania, to możesz po prostu przejrzeć urządzenia, które zostały oznaczone jako egzemplarze gamingowe. Przykładowo, możesz przyjrzeć się tym modelom: https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-do-gier.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze laptopa dla kobiety?

Ekran dotykowy – czy warto?

Niektóre laptopy posiadają ekran dotykowy. Czy jest to technologia dla Ciebie? Oto kilka zastosowań, z których mogłabyś korzystać, gdyby Twoje urządzenie posiadało taką funkcję:

  • Intuicyjne nawigowanie – jeśli uwielbiasz korzystanie ze smartfona, ponieważ sterowanie za pomocą gestów palców jest dla Ciebie wygodne, to ta sama funkcja w laptopie może być czymś dla Ciebie;
  • Rysowanie i edycja graficzna – z tej opcji korzystają osoby, które na co dzień zajmują się rysunkiem i grafiką. Za pomocą specjalnego rysika mogą szkicować, rysować i projektować, uzyskując przy tym lepszą precyzję niż przy korzystaniu z myszki;
  • Edycja zdjęć i filmów – ekran dotykowy sprawia, że wykonywanie operacji, które wymagają dokładności, staje się znacznie łatwiejsze. Skalowanie czy przesuwanie elementów jest prostsze, gdy możesz użyć do tego swoich palców.
  • Przeglądanie dokumentów – w tym wypadku działanie jest podobne do tabletów bądź e-booków. Przewijanie, powiększanie czy zaznaczanie konkretnych zdań jest po prostu wygodne.

Ekran dotykowy może sprawić, że Twoja praca będzie przyjemniejsza. Laptopy, które są wyposażone w tę technologię, znajdziesz między innymi tutaj: https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/laptopy-z-ekranem-dotykowym.

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci w zrozumieniu, na jakie rzeczy warto zwracać uwagę podczas wyboru mobilnego komputera. Jak widać, najwięcej zależy od tego, do jakich czynności będziesz go potrzebować. Życzymy owocnych poszukiwań!

 

[Artykuł sponsorowany]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj