Halloween tradycyjnie obchodzone jest w wieczór 31 października. Jeśli także chcesz przygotować się do tego dnia, sprawdź już teraz, jak można to zrobić!

Czym tak naprawdę jest Halloween?

Zwyczaje Halloween popularne są przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, a także w Wielkiej Brytanii oraz w Irlandii. Teraz coraz częściej dzień ten obchodzony jest także w Polsce.

Dokładna geneza tego święta nie jest znana, ale wiązane jest ono z rzymskimi obchodami na część bóstwa owoców i nasion Pomony, a także celtyckim świętem będącym powitaniem zimy. Sama nazwa Halloween jest skróceniem All Hallows’ Eve, czyli, w tłumaczeniu, wigilii Wszystkich Świętych.

Tradycyjnie w Halloween dzieci, a także wielu dorosłych ubierają się w „straszne” kostiumy. Maluchy odwiedzają wtedy domy swoich sąsiadów, prosząc o słodycze tradycyjnym „cukierek albo psikus”. Popularne są także zabawy przebierańców.

Domy dekorowane są dyniami z drążonymi twarzami, do których wnętrza wkłada się świeczki, a także innymi gadżetami kojarzonymi z Halloween, najczęściej w kolorze czerwonym i czarnym, ale także białym, kojarzonym z duchami.

Jak przygotować się do święta Halloween?

Chcesz także przygotować się do nadchodzącego święta Halloween? W takim przypadku pomyśl już teraz o zakupieniu odpowiednich gadżetów!

Jednym z najbardziej popularnych dodatków kojarzonych z Halloween jest wspomniana już dynia. Jesień to tradycyjny czas, gdy dynie możemy dostać w wielu sklepach, dlatego warto kupić kilka i przygotować własne latarnie.

Do wyboru mamy także wiele innych dodatków, na przykład sztuczne pajęczyny, pająki, wiszące duszki czy też świeczki, które wprowadzą w domu odpowiednią atmosferę do zabawy. Gdy zamierzamy urządzić imprezę, nie zapominajmy o odpowiednim stroju oraz o przygotowaniu przekąsek w tym stylu!

Wiele ciekawych pomysłów oraz gadżetów na Halloween można znaleźć w sklepie internetowym 4Gift. Sprawdź już teraz najciekawsze propozycje w 4Gift i urządź imprezę, którą wszyscy goście będą mogli zapamiętać na długi czas!