Pokój dziecka to wnętrze, w którym powinno być maksymalnie dużo miejsca na swobodną zabawę. Równocześnie musi się w nim zmieścić łóżko (czasami dwa lub trzy!), biurko, szafa…

Jak umeblować to szczególne pomieszczenie, by było równocześnie funkcjonalne i estetyczne? Doskonałym rozwiązaniem do dziecięcych pokojów są łóżka piętrowe. To meble kompaktowe, łączące w sobie kilka zastosowań i/lub pozwalające na niewielkiej przestrzeni (2-3 m2) urządzić sypialnie dla dwójki lub trójki dzieci. Współczesne łóżka piętrowe dla dzieci to sprzęty gustowne i bardzo praktyczne. Oto kilka najładniejszych przykładów tego typu mebli.

Spanie na wysokim poziomie

Łóżka piętrowe kojarzą się przede wszystkim z pokojami dla dwójki dzieci. Współczesne meble tego typu to jednak doskonałe rozwiązanie również dla jednego dziecka, zwłaszcza gdy jego pokój wymaga maksymalnie rozsądnego gospodarowania powierzchnią podłogi. Zdecydowana większość dzieci uwielbia spanie na podwyższeniu, a to oznacza, że pod piętrowym łóżkiem zyskujemy przestrzeń, którą możemy wykorzystać na kilka sposobów – wstawiając pod nią biurko, organizując garderobę lub bajkowy kącik wypoczynkowy z miękkimi pufami, bądź mini kanapą.

Takie kompaktowe, gotowe meble znajdziemy w ofercie meble-aldo.pl. Łóżka piętrowe z biurkiem i szafą to idealna propozycja do pokoju dziecięcego, bez względu na jego gabaryty. To meble idealnie zaprojektowane, estetyczne i bezpieczne w użytkowaniu, wykonane z najwyższej jakości materiałów i dostępne w wielu kolorach oraz zajmujące najczęściej około 2 m² powierzchni podłogi. Możemy również zdecydować się na lżejsze łóżko piętrowe z dużym biurkiem pod nim (wykonane z twardego drewna bukowego), łóżko pod którym wkomponowano biurko i wygodny fotel lub łóżko z mobilnymi elementami (np. wysuwaną leżanką i blatem).

Łóżka piętrowe dla dwójki dzieci

Łóżka piętrowe dla dwójki dzieci to klasyka tego meblowego gatunku. W tradycyjnym układzie łóżko piętrowe to prostokątny mebel z dwoma miejscami do spania, usytuowanymi jedno pod drugim. Współczesne łóżka piętrowe dla dwójki coraz częściej oferują dodatkowe rozwiązania, zachowując równocześnie kompaktową formę mebla. Łóżka dziecięce mogą zawierać dodatkowe miejsce do przechowywania (półki i/lub głęboką szafę), a także mniejsze lub większe biurko.

W sklepie meble-aldo.pl znajdziemy zarówno klasyczne łóżka piętrowe – solidne i estetyczne, wykonane z litego drewna lub ażurowego metalu, jak i kompaktowe, wielofunkcyjne meble, w które oprócz wygodnego miejsca do spania dla dwójki dzieci, zmieściły się m.in.: półki i schowki, szafa, a nawet biurko (wysuwane lub nie). Propozycją skrojoną na miarę potrzeb i oczekiwań małych dzieci są z kolei łóżka stylizowane, np. łóżko piętrowe w formie wozu strażackiego, londyńskiego autobusu lub zamku księżniczek.

Pokój dla trójki – prawdziwe wyzwanie

Urządzenie pokoju dla trójki dzieci może być sporym wyzwaniem. Na powierzchni kilku lub kilkunastu metrów kwadratowych musi znaleźć się komfortowe miejsce do spania dla każdego dziecka, minimum jedno duże biurko oraz szafa, która pomieści ubrania mieszkańców pokoju. Doskonałym rozwiązaniem kwestii sypialnianej jest zakup klasycznego łóżka piętrowego z dodatkowym, wysuwanym miejscem do spania dla trzeciego dziecka – to rozwiązanie pozwoli na urządzenie sypialni dla trójki dzieci, która w ciągu dnia będzie zajmowała jedynie około 2 m² powierzchni podłogi (niezbędna jest wolna przestrzeń przed łóżkiem, aby móc swobodnie wysuwać trzeci materac).

Meble-aldo.pl oferują szeroki wybór łóżek piętrowych z opcją dostosowania ich do potrzeb trójki dzieci poprzez dodanie wysuwanej szuflady, będącej podstawą trzeciego miejsca do spania. Wszystkie meble w tej kategorii są wykonane z solidnego materiału (m.in. litego drewna, metalu i grubych płyt laminowanych), gwarantującego bezpieczeństwo ich użytkownikom. Łóżka dostępne są w różnych zestawieniach kolorystycznych: od neutralnej bieli i naturalnego drewna (ciemnego i jasnego), przez modne szarości, po soczyste zielenie, pomarańcze, czy pudrowy turkus lub róż.

Aldo – funkcjonalnie i z klasą

Firma Aldo od 10 lat wspiera rodziców w urządzaniu pokoju ich dzieci za pomocą najwyższej jakości, multifunkcjonalnych mebli. Większość łóżek piętrowych dostępnych w ofercie firmy to wyposażenie pochodzące od renomowanych producentów francuskich, niemieckich, holenderskich i duńskich. Sprzedawane przez Aldo meble charakteryzują się nie tylko praktycznością i ustawnością, ale również oryginalnym, ponadprzeciętnym designem.