Wiek przedszkolny to bardzo ważny okres w życiu dziecka. Szkrab zaczyna interesować się otaczającym go światem, zadając dwa podstawowe pytania „a dlaczego” i „a co to jest”. Twoja pociecha ma niedługo urodziny? A może wybierasz się na imprezę urodzinową do 5-letniego chrześniaka i nie wiesz jaki prezent jest odpowiedni dla tego wieku? Nie martw się – przychodzimy z pomocą! Poniżej przedstawiamy pięć najlepszych prezentów na urodziny dla przedszkolaka.

Rower

To jeden z najpopularniejszych prezentów z okazji komunii, ale Ty chyba nie chcesz, żeby Twoje dziecko nauczyło się jeździć na rowerze dopiero w wieku 9 lat, prawda? W takim razie rower wydaje się idealnym rozwiązaniem. Dlaczego? Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze, to świetny pomysł na to, żeby „zarazić” dziecko chęcią uprawiania sportu. Po drugie, odrywa maluchy od telewizora i wszelkich gier komputerowych. Po trzecie, w jakimś stopniu uczy je odpowiedzialności i samodzielności. Pamiętaj jednak, żeby nie kupować najtańszego rowerka! Możesz zrobić dziecku krzywdę! Koniecznie udaj się do sklepu rowerowego – tam specjaliści pomogą Ci dobrać wielkość i szerokość kółek do wieku solenizanta.

Klocki LEGO

Klocki, które kochają urwisy na całym świecie. LEGO, bo o nich mowa, zachwycają dzieci (i nie tylko) od kilku dekad. Nie dość, że zapewniają ogromną frajdę, to jeszcze mają walory edukacyjne – rozwijają strategiczne myślenie, usprawniają pracę umysłu, kreatywność, cierpliwość i precyzję. Klocki LEGO, które dostępne są w wielu miejscach w całej Polsce, choćby w http://salonklockow.pl/, mają jeszcze dodatkową zaletę: nadają się na prezent zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek (w sprzedaży znajdziesz już zestawy inspirowane księżniczkami z bajek Disneya).

Zestaw małego naukowca

Twoje dziecko ma już dużo zabawek i nie chcesz kupować mu kolejnej? Świetnie się składa, bo kolejna propozycja, czyli zestaw małego naukowca, to nie gadżet, który trafi na dno kartonika z samochodami czy lalkami Barbie. W sklepach znajdziesz wiele takich interesujących zestawów, ale bez wątpienia najpopularniejszym jest ten z mikroskopem, lupą i szkiełkami. Taki podarek nie tylko sprawi dziecku dużo frajdy, ale przede wszystkim zaspokoi jego ciekawość.

Gra planszowa

Gry planszowe wracają do łask! Też zauważyłaś, że w Twoim mieście jest coraz więcej punktów gdzie można wypożyczyć popularne „planszówki”? Skorzystaj z okazji i zachęć swoje dziecko lub chrześniaka do takiej zabawy! Gry planszowe, w odróżnieniu od gier komputerowych, pozbawione są przemocy i agresji. Dzięki nim przedszkolak zacznie myśleć bardziej abstrakcyjnie i opanuje podstawy strategicznego myślenia. Wiesz co jest jednak największym plusem? Będziecie mogli pograć wspólnie!

Dzień w aqua parku

Twoje dziecko za dużo czasu spędza przed telewizorem lub w „wirtualnym” świecie? W takim razie urodziny to najlepsza okazja do tego, żeby opuścić cztery ściany i udać się na cały dzień do pobliskiego aqua parku! Nie tylko rodzinnie spędzicie czas, ale przede wszystkim postawicie na aktywny wypoczynek, a w dzisiejszych czasach dzieci mają z nim coraz rzadziej do czynienia. Wizyta na pływalni to też świetna okazja do nauki pływania, na którą nigdy nie jest za wcześnie!