Za oknem zdecydowanie zmiana pogody. Na horyzoncie pojawia się jesień. Czas na zmiany w Twoim domu. Zacznij od aranżacji okiennej.

Pogoda nas nie rozpieszcza w tym roku. Niektóre dni zdecydowanie bardziej przypominają listopadowe wieczory niż polską, złotą jesień. To jednak nie powód, aby podkładać wszelkie porządki na „potem”. Wrzesień to zdecydowanie czas na wprowadzenie pewnych zmian w swoim domu. Co powiesz na nową aranżację okienną, dopasowaną do obowiązujących trendów? Przywitaj jesień w swoim domu.

Aranżacja idealna

Pewnie taka nie istnieje. Albo inaczej – aranżacja idealna, będzie rożna dla każdego pomieszczenia. Zależy to od wielu czynników. Nie tylko oczywiście od obowiązujących w daje chwili trendów, ale również gustu osoby, która ją przygotowuje. Przede wszystkim wpływ ma na to rodzaj pomieszczenia, jego przeznaczenia oraz wystrój. Aranżacja okienna powinna współgrać z ogólnym wystrojem. Ma być w końcu jego dopełnieniem, a nie stanowić fragment oderwany od rzeczywistości. Aby wszystko tworzyło koncepcję idealną, koniecznie trzeba przemyśleć nawet najmniejszy element. W końcu będzie to Twoje okno na świat. Dzięki niej pomieszczenie nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Jesień w klasyce

Przepych nie jest modny, ciężkie, wzorzyste zasłony odeszły do lamusa. Teraz stawia się raczej na klasykę. Jeśli już pojawiają się wzory, są one dopełnieniem aranżacji i stanowią ozdobny element. Wciąż pozostają jednak dodatkiem i utrzymane są w klasyce. Możesz zdecydować się na proste długie firanki i do tego zasłony. Idealne będą te wykonane z miękkiego materiału, Dodadzą aranżacji lekkości. Jeśli lubisz kolory – możesz trochę poszaleć. Wybierz tkaninę na zasłony w wyraźnym odcieniu – może burgund albo granat? Oczywiście pamiętaj, aby wszystko dopasowane było do ogólnego wystroju wnętrza. Możesz zdecydować się na delikatne zdobienia. Wybrać tkaninę z delikatnym połyskiem, ozdobną nicią albo nienachalnym wzorem. Dobrym wyborem będzie również ciekawe upięcie zasłon. Zastosuj ozdobną klamerkę albo wykonaj wstążeczkę z lamówki. Wówczas możesz zupełnie zrezygnować z zasłon.

Co zamiast zasłon?

Wiele osób odchodzi już od wieszania zasłon. Uważają to za przeżytek albo po prostu znudzeni są już ta samą aranżacją. Podpowiadamy, że nieprawdą jest, że zasłony odchodzą do lamusa. Zmienia się jedynie styl takiej dekoracji. Jesienią, kiedy dni są coraz krótsze mogą być szczególnie przydatne. Zasłonisz okno i ustrzeżesz się przed wścibskim wzrokiem przechodniów. Jednak taką samą funkcję pełnią rolety rzymskie. Jednocześnie zdobią okno, a z drugiej strony pozwalają na niego zasłonięcie w dowolnym czasie. Ich zaleta jest to, że możesz uszyć je z niemal każdej tkaniny. Jesienią warto zdecydować się te w charakterystycznych dla tej pory roku kolorach. Możesz połączyć kilka rodzajów tkanin albo wykonać jednolitą. Warto pomyśleć o odcieniach czerwieni, żółci i zieleni. Motyw liści czy kwiatów również się sprawdzi. Dzięki temu Twój dom nabierze charakteru.

Artykuł powstał dzięki salonowi http://firanyzaslonykarnisze.eu/, który specjalizuje się w dekoracji okien na terenie Warszawy i okolic.