Ludzie lubią się bać, uwielbiają tajemnice i sekrety otaczającego ich świata. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy najstraszniejsze miejsca na ziemi – makabryczne, tajemnicze, nawiedzone. Lubisz się bać? Zapoznaj się z naszą listą. Uwaga, historie dla ludzi o mocnych nerwach!

Zamek w Branie, Rumunia

Naszą listę zaczniemy od zamku zamieszkanego przez znanego wszystkim Draculę. Zamek w Branie odpowiada opisowi siedziby najsłynniejszego wampira, choć pierwowzór Draculi – Wład Palownik, wcale w Branie nie mieszkał. Nie zmienia to faktu, że oglądanie zamku w Branie może przyprawić o dreszcze.

Zamek Czocha, Polska

Nie trzeba szukać daleko, by znaleźć zamek będący świadkiem masakry. Zamek Czocha w Suchej, zamieszkany 300 lat temu przez Joachima von Nostitza skrywa w swoich murach straszną zbrodnię. Ulrika von Nostitz, żona Joachima, w wyniku romansu urodziła syna. Joachim von Nostitz kazał zamurować dziecko w jednej z sal zamku, a Ulrikę – wrzucić do studni, gdzie dokonała żywota. Od tego czasu Biała Dama snuje się po zamku Czocha, szukając ukojenia.

Jezioro Szkieletów, Roopkund, Indie

Najstraszniejsze miejsca na ziemi są czasem dziełem natury. W 1942 roku w północnych Indiach odkryto jezioro polodowcowe, z którego wystawały ludzkie szkielety! Szczegółowe badania wykazały, że nie tylko jezioro, ale i jego okolice usiane są ludzkimi szczątkami. Aż do 2004 roku Jezioro Szkieletów owiane było tajemnicą.

Badacze ustalili, że szczątki pokrywające Jezioro Szkieletów pochodzą z IX wieku naszej ery. Wszystkie ciała nosiły identyczne obrażenia – silne uderzenie nieostrym przedmiotem – jak później ustalono, grupę 200 pielgrzymów zabiły niezwykle wielkie, dochodzące do 25 centymetrów średnicy, kule gradu! Jezioro Szkieletów pomimo wyjaśnienia przyczyn masakry nadal budzi emocje i przyciąga turystów spragnionych silnych wrażeń.

Uluru, Australia

Uluru, święte miejsce Aborygenów również skrywa w sobie mroczną tajemnicę. Nie jest co prawda nawiedzana przez demony, duchy ani kosmitów, ale wokół Uluru często dochodzi do niewyjaśnionych wypadków. Turyści zbliżający się do Uluru tracą przytomność, mają problemy z oddychaniem, a nawet zupełnie zdrowi ludzie umierają na zawał krótko po wizycie przy Uluru.

Jak przyznaje dyrekcja parku, corocznie otrzymują tysiące paczek z kawałkami skał z Uluru – podróżnicy odsyłają je podkreślając, że od kiedy weszli w posiadanie kamienia z Uluru, w ich życiu zaczęło dochodzić do bardzo wielu niewyjaśnialnych nieszczęść…

Las Aokigahara, Japonia

Las Aokigahara, leżący na zboczach i w otoczeniu góry Fuji, zwany jest lasem samobójców. Po tym, jak Seicho Matsumoto wydał nowelę, w której dwójka bohaterów właśnie w Lesie Aokigahara popełniła samobójstwo, w Japonii zapanowała wręcz moda na kończenie swojego życia w tym lesie. Statystyki prowadzone od lat 50 XX wieku wskazują, że w lesie zginęło około 500 osób.

Las Aokigahara zapewnia „idealne” warunki do targnięcia się na swoje życie – las jest tam tak gęsty, że nawet w środku dnia nietrudno znaleźć ciemne, ustronne miejsce. Nierzadko zdarza się, że zwłok wisielców nie udaje się odkryć przez wiele dni…

Hotel Stanley, USA

Choć ma zaledwie 105 lat, Hotel Stanley w Kolorado zyskał wątpliwą sławę i stał się popularnym celem Łowców Duchów. Hotel Stanley zainspirował Stephena Kinga do napisania powieści „Lśnienie”, można więc sobie wyobrazić, jak straszne jest to miejsce. Sam Stephen King zapewniał wielokrotnie, że w pokoju w którym mieszkał drzwi same się otwierały i zamykały, a światło żyło własnym życiem. Dodatkowo Pisarz twierdzi, że słyszał w Hotel Stanley głos dziewczynki, wołającej swoją nianię. Najstraszniejsze miejsca na ziemi mogą być inspirujące…

Kaplica Czaszek, Czechy

Jedna z wielu kaplic czaszek leżących w Europie. Kaplica Czaszek w Sedlec to najbardziej okazała kaplica zbudowana z ludzkich kości. Historia tego miejsca sięga XIII wieku, kiedy jeden z mieszkańców rozsypał na miejscowym cmentarzu ziemię przywiezioną z Jerozolimy. Szybko pojawił się przesąd, że pochowani tam ludzi pójdą do nieba – dlatego szybko pojawił się problem z kośćmi, wystającymi już z ziemi na terenie cmentarza. W 1870 roku miejscowi księża wykopali szczątki i zbudowali z nich makabryczną (choć na swój sposób piękną) Kaplicę Czaszek.

Spalony szpital psychiatryczny, Polska

W 1980 roku w miejscowości Górna Grupa doszło do przerażającego wypadku. W nocy z 30 października na 1 listopada zapalił się szpital psychiatryczny. W wyniku pożaru zginęło 55 pacjentów szpitala – w większości zamkniętych na klucz w swoich celach… Dziś w budynku znajduje się muzeum etnograficzne i ośrodek dla emerytowanych księży, jednak duch tej masakry nadal unosi się w powietrzu.

Paryskie Katakumby, Francja

Stworzone w XVIII wieku katakumby miały być rozwiązaniem na przepełnienie paryskich cmentarzy. W podziemiach łącznie pochowano 6 milionów ludzi! Obecnie obszar Paryskich Katakumb jest otwarty dla zwiedzających, jednak odważni, którzy zapuszczą się w to miejsce mówią nie tylko o grozie i przerażeniu wynikającymi z obcowania z ludzkimi szczątkami. Wielu odczuwało podmuchy przenikliwego zimnego powietrza, czuło się obserwowanymi – a niektórzy wspominali wręcz o byciu duszonymi przez duchy!

Trójkąt Bermudzki

Tego miejsca przedstawiać nie trzeba . Trójkąt Bermudzki jest niczym potwór z szafy – znają go wszyscy, od najmłodszych po wytrawnych podróżników. I wszyscy zgodnie przyznają, że Trójkąt Bermudzki budzi grozę.

W tej strefie, rozciągającej się od Puerto Rico po Miami, co roku bez śladu giną samoloty i statki. I nie jest to jeden przypadek na dekadę, tylko setki zarejestrowanych przypadków! Większość pilotów i marynarzy na sam dźwięk nazwy Trójkąt Bermudzki blednie i nie ukrywa lęku. Najstraszniejsze jest to, że choć na tym obszarze zginęło najmniej 2 000 osób, nadal nie odnaleziono wraków samolotów i statków, co jeszcze bardziej nakręca spiralę grozy…