Narożniki LIFE – to jedne z nowości, które firma WAJNERT MEBLE zaprezentowała na najbardziej prestiżowych targach meblowych w Polsce – Meble Polska 2013 w Poznaniu.

Ruchome zagłówki z pięciostopniowym systemem regulacji, wysuwane siedziska, zwiększające komfort wypoczynku, cechująca się dużą wygodą funkcja spania oraz atrakcyjne wzornictwo – narożniki LIFE są po prostu stworzone, aby budzić uznanie.

Cały system mebli modułowych LIFE to zbiór 31 elementów pozwalających na tworzenie konfiguracji sof, narożników i otoman o dowolnym kształcie czy szerokości, a także pufy i fotele – kolekcja wprost wymarzona dla osób chcących samodzielnie stworzyć idealnie dopasowany do swoich potrzeb i wyobraźni zestaw mebli wypoczynkowych.

Komfort w każdej pozycji

Wygodnie siedzieć, wygodnie leżeć, wygodnie spać… Idealny mebel wypoczynkowy powinien zapewniać komfort i wygodę w każdej pozycji i każdym momencie użytkowania narożnika czy sofy. Kolekcja mebli modułowych LIFE została stworzona właśnie z myślą o maksymalizacji komfortu użytkowników.

Komfortowe siedzenie zapewnia lekko wyprofilowane oparcie oraz odpowiednio dobrana kombinacja pianek poliuretanowych oraz wysokoelastycznych. Gdy zapragniemy odpoczynku w pozycji bardziej zbliżonej do horyzontalnej – siedziska wysuwane do szerokości 65 cm pozwolą na komfortowy wypoczynek w pozycji leżącej, a pięciostopniowy system regulacji zagłówków pozwoli dobrać ich położenie idealnie wspierające strudzoną głowę.<?p>

I wreszcie – gdy nastanie noc – nowy mechanizm rozkładania, tzw. leopard, pozwoli na szybkie i sprawne ułożenie się do snu. Dzięki temu mechanizmowi poduszki oparciowe przymocowane są na stałe do korpusu mebla, więc nie trzeba ich przekładać ani odkładać, aby skorzystać z funkcji spania.

Komfortowy design, komfortowa funkcjonalność

Poczucie komfortu kolekcji LIFE firmy WAJNERT MEBLE wzmacnia design – proste, geometryczne bryły z charakterystycznymi przeszyciami w kształcie rombów, z delikatnymi wciągami.

Część narożnych elementów systemu dostępna jest też z zamontowaną lakierowaną płytą mdf w kolorze białym lub czarnym – która świetnie sprawdzi się jako półka lub stolik.

W kolekcji LIFE komfort towarzyszy nawet przechowywanej pościeli – pojemniki na pościel posiadają w standardzie system wentylacji.