Naturalny styl można określić jako połączenie nowoczesnego i klasycznego designu. Charakteryzuje się głównie prostotą i naturalnymi barwami. Przeznaczony jest dla ludzi lubiących harmonię, umiar i spokój. Jeśli Ty również cenisz sobie takie wartości to wnętrze powinnaś urządzić właśnie w stylu eko.

Dla uzyskania naturalnego efektu łączy się drogie i nowoczesne przedmioty z tańszymi i tradycyjnymi. Wszystko co możesz znaleźć w przyrodzie i wprowadzić do swojego wnętrza będzie mile widziane, np. kawałek prawdziwego pnia drzewa może służyć jako stolik i element dekoracyjny. Naturalne drewno jest przede wszystkim najważniejszym elementem tego stylu.

Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze było naturalne, wybierz podłogę drewnianą najlepiej o jasnym wybarwieniu np. dąb, jesion. Naturalne drewno możesz zastosować nie tylko na podłodze, ale również na ścianach, meblach, dodatkach np. w postaci figurek, świeczników itd.

Unikaj sztucznych dodatków w postaci lakierowanych mebli oraz intensywnych jaskrawych kolorów.

Styl eko możesz ocieplić tkaninami, oczywiście w naturalnych barwach. Idealnie pasują futrzane narzuty i dywany z grubym włosiem. W tym stylu dopuszczalna jest tylko paleta jasnych barw, takich jak: jasne beże, biel oraz szarości.

Styl eko wymaga przemyślanych rozwiązań i konsekwencji. Każdy element wystroju Twojego wnętrza powinien do siebie pasować. Dlatego pamiętaj, że czasami lepiej mieć mniej dodatków niż mieć za dużo niepasujących do siebie.