Wielu z nas, wyjeżdżając na wakacje, wybiera popularne kierunki turystyczne w nadmorskich miastach. Jednak czy tylko te najpopularniejsze kurorty mogą przyciągać turystów? Zobaczcie pięć miejscowości, które warto odwiedzić, zwiedzając północną część Polski.

Koszalin

Drugie co do wielkości miasto na Pomorzu Zachodnim przyciąga turystów niesamowitymi zabytkami. Z racji często organizowanych imprez, nazywane jest kulturalną stolicą regionu. Koszalin nie leży bezpośrednio nad morzem, dlatego na plażę należy dojechać kilka kilometrów np. do Unieścia czy Sarbinowa.

Zwiedzając północną część Polski, warto wybrać się nad zalew Wodna Dolina lub jezioro Jamno, które oddzielone jest od morza wąską mierzeją. Można skorzystać tam z wielu atrakcji, wypożyczyć rowery, łowić ryby czy uprawiać sporty wodne.

Koszalin to także mnóstwo zabytków. Warto zobaczyć m.in. gotyckie i średniowieczne kamienice, a także XV-wieczny Dom Kata. W mieście znajduje się także przepiękna gotycka katedra Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Dla wielbicieli spacerów miejscem idealnym do odwiedzenia jest góra Chełmska. Po wejściu na jej szczyt można zwiedzić Sanktuarium Matki Boskiej Trzykroć Przedziwnej, a także zabytkową wieżę widokową.

Łeba

Kolejnym kierunkiem idealnym na wakacje jest Łeba. To przepiękna nadmorska miejscowość, która swą popularność zawdzięcza walorom środowiskowym, a także bogatej infrastrukturze. Jest świetnym miejscem do uprawiania sportów takich jak: windsurfing, wędkarstwo, żeglarstwo morskie i śródlądowe oraz jazda konna.

Oczywiście największą atrakcją, z której słynie Łeba, są ruchome wydmy, zlokalizowane na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Plaże w Łebie są czyste, piękne i szerokie. Ta miejscowość to także działający leczniczo mikroklimat z wysoką zawartością jodu.

Jastrzębia Góra

Szukając idealnego miejsca na wakacje, bez wątpienia można postawić na Jastrzębią Górę. Miejsce to charakteryzuje się przepiękną przyrodą i niesamowitymi krajobrazami. Miejscowość jest zlokalizowana na klifie o wysokości 33 m, a wzdłuż plaży ciągnie się falochron.

Popularnym miejscem jest Promenada Światowida, która jest sercem Jastrzębiej Góry. Znajdują się na niej sklepy, bary i restauracje, a także bezpośrednie zejście na plaże. Niezapomnianą atrakcją dla turystów jest Muzeum Figur Woskowych, gdzie można zobaczyć całą plejadę gwiazd dużego ekranu.

Rozewie

Dla kochających ciszę i spokój świetnym miejscem na wypoczynek będzie Rozewie. Zlokalizowane jest na terenie Rezerwatu Przylądek Rozewski, gdzie podziwiać można ponad 200-letnie buki.

Miasto słynie głównie z czerwono-białej latarni, która jest również Muzeum Latarnictwa Morskiego. W okolicy znajduje się przepiękny wąwóz Lisi Jar, a także plaża z malowniczym klifem.

Niechorze

Ta miejscowość jest położona na wybrzeżu Rewalskim nad Jeziorem Liwia Łuża, które jest rezerwatem ornitologicznym. Niechorze słynie z Muzeum Rybołówstwa, a także niesamowitej latarni morskiej. Na terenie miasta zlokalizowany jest Park Miniatur Latarni Morskich, gdzie można obejrzeć wiele modeli latarni polskiego wybrzeża. Niechorze to idealne miejsce na wypoczynek dla rodzin z dziećmi, ale również grupy znajomych.

Jak widać, warto odwiedzać nie tylko znane nadmorskie miejscowości, ale również te, o których słyszy się mniej. Przyciągają turystów, mogą pochwalić się niesamowitą infrastrukturą i wieloma atrakcjami, które pozwalają spędzić wakacje w niezapomniany sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj