Śnieg już do nas zawitał, więc pomyśl o tym, jak można wykorzystać tę piękną porę roku. Podsuwamy Ci kilka pomysłów w co możesz się bawić na śniegu oraz podajemy kilka wskazówek jak się ubrać na tę okoliczność.

Śnieg

Śnieg to naprawdę cudowny sprzymierzeniec zabaw i to nie tylko dla maluchów. Przypomnijcie sobie jak kiedyś lubiliście spędzać czas na zabawach na śniegu. Można było się wówczas wyszaleć za wszystkie czasy. Więc jak tylko pojawi się śnieg przynieście ze strychu sanki, przygotujcie odpowiednie ubranie i szybko na śnieg.

Jak się ubrać na zimowe zabawy na śniegu?

Oczywiście musisz zapewnić sobie optymalną ochronę przed zimnem. Na pewno musisz mieć:

  • ciepłe nieprzemakalne spodnie,
  • ciepłą kurtkę,
  • warto zabezpieczyć się w dobre nieprzemakalne buty,
  • obowiązkowo: czapka, szalik i rękawiczki.

Możesz też zabrać ze sobą odzież zapasową, zwłaszcza dla swoich pociech.

Gdzie się bawić?

Na zabawę wybierz miejsce odosobnione takie, w którym nie spotyka się ludzi wyprowadzających psy. Najlepiej miejsce oddalone od ulicy. Jest to ważne zwłaszcza przy zjeżdżaniu na sankach z górki. Musisz pamiętać, że bezpieczeństwo jest ważne zarówno dla Twoich dzieci jak i dla Ciebie.

A w co się bawić?

Zjazd na sankach z górki – można zrobić wyścigi kto dalej zjedzie

Kulig – sanie ciągnięte przez konie to świetna atrakcja dla dużych i małych. Po kuligu można zorganizować ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Budowanie igloo na śniegu – można do tej zabawy zaangażować całą rodzinę i zbudować wspaniały domek ze śniegu. A jeżeli będzie mróz to domek może postać dłużej i będzie świetnym miejscem.

Bitwa na śnieżki

Rzucanie śnieżkami do celu

Lepienie bałwana – to również super zabawa dla całej rodziny. Po ulepieniu bałwana możesz zrobić nos z marchewki, oczy z węgielków, w ręku może bałwan trzymać starą miotłę, a na głowie możesz mu położyć stary rondel jako kapelusz.

Śniegowy tropiciel – robisz ślady na śniegu, a Twoje pociechy muszą postawić stopę w tym samym miejscu co Ty.

Robienie orła i aniołka na śniegu – to jest dopiero świetna zabawa. Kładąc się na śniegu rozkładasz ręce i nogi i ruszamy nimi.

Obrazy na śniegu – takie obrazy można wydeptać nogami albo rysować na śniegu patykiem. Zabawa ta doskonale rozwija wyobraźnię.

Zabawa na śniegu jest naprawdę przyjemna. Możesz się przy tym niesamowicie zrelaksować i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. A przy tym będziesz miała chwilę dla rodziny, a jest niezastąpione.