Beskid Śląski to jedno z miejsc, które każdy szanujący się miłośnik gór musi oznaczyć na swojej zdobycznej mapie już na samym początku. A jeśli Beskid, to i Wisła, a jak Wisła Adama Małysza, to koniecznie noclegi w górach. Ale tylko takie, które dadzą Ci maksimum swobody i komfortu! Zaplanuj swój wypad i zrób rezerwację apartamentu – Wisła czeka, a Ty możesz już zaplanować zwiedzanie. Zobaczysz, że będzie co robić!

Wisła – większość osób, słysząc tę nazwę, przed oczami ma długą jak wstęga rzekę, ciągnącą się wzdłuż całej Polski. Tymczasem Wisła to również miejscowość na południu kraju. Położona w samym sercu Beskidu Śląskiego, przyciąga turystów jak magnez. Malownicze tereny, historyczne zabytki i dużo szlaków turystycznych. Co w niej takiego niezwykłego? Dlaczego warto wybrać się do tego miejsca? Co zobaczyć?

Początek wyprawy i noclegi w górach

Jeśli zaplanowałeś wypad na weekend, pewnie do Wisły dotarłeś już w piątek po południu. Nawet jeśli to środek lata, dzisiaj lepiej nie wypuszczać się na szlaki górskie. Jeżeli już zostawiłeś swoje bagaże w apartamentach w górach, możesz zaplanować spokojny wieczór w Wiśle. Wybierz się na deptak. Pełna ciekawych punktów, ruchliwa ulica 1 Maja może nie jest najspokojniejszym miejsce do wypoczynku, ale to tam toczy się całe życie. Później przejdź od skrzyżowania z ul. Prusa do ul. Olimpijskiej, po drodze zwiedzając rynek, na którym stoją Dom Zdrojowy i fontanna. Nie zapomnij też o Alei Gwiazd Sportu. To będzie dobry początek wyprawy!

W sobotni poranek, kiedy opuścisz swoje komfortowe apartamenty w górach, możesz śmiało wyruszyć na szlak. Piękne widoki, świeże powietrze to doskonały pomysł na rozpoczęcie weekendu. Zaplanuj trasę zawczasu, żeby nie było potem niespodzianek. Możesz wybrać się na Główny Szlak Beskidzki lub na jedną z najpopularniejszych ścieżek – Trzy Kopce Wiślańskie. Tam znajduje się schronisko „Telesforka”, gdzie w razie niepogody możesz chwilę odpocząć, nim wrócisz do Wisła noclegi. A jeśli wciąż masz siły na zwiedzanie, to najlepszy czas, by odwiedzić Galerię „Sportowe Trofea Adama Małysza” oraz Ochorowiczówkę „Muzeum Magicznego Realizmu”.

Noclegi Wisła – gdzie się zatrzymać?

Po całym dniu wędrówek po górach z pewnością będziesz chciał odpocząć w komfortowym miejscu. Noclegi w Wiśle najlepiej zaplanować blisko centrum, byś mógł szybko dotrzeć do wszystkich atrakcji. Wynajmij apartamenty w górach, korzystając z doświadczenia Sun & Snow. Oferują oni noclegi w górach z certyfikatem Bezpiecznych Apartamentów. Takie wyróżnienie dostają tylko te obiekty, które wdrożyły rygorystyczne procedury bezpieczeństwa COVID-19, a więc są na bieżąco wietrzone i dezynfekowane, by dać Ci maksimum bezpieczeństwa.

Drugi dzień intensywnego zwiedzania – apartamenty Wisła z tłem historycznym

Dzisiaj czas na zapory w Wiśle, małą i dużą. Mała zapora z wodospadem znajduje się w Wiśle, a duża w Czarnym. Dzięki niej powstało Jezioro Czarniańskie, które otoczone jest bujną zielenią drzew. To świetne miejsce na chwilę oddechu – szczególnie w upalny dzień. Nacieszysz się tam pięknymi widokami i spokojem, nastroisz pozytywnie. A jeśli jesteś miłośnikiem historii, koniecznie musisz zobaczyć Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle z 1930 roku. Wybudowany specjalnie dla Ignacego Mościckiego, składa się z kompleksu dwóch budowli: Zamku Górnego i Zamku Dolnego, gdzie mieszkał i nocował prezydent Polski dwudziestolecia międzywojennego. Potem udaj się na wycieczkę do Pałacyku Myśliwskiego Habsburgów, który znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej województwa śląskiego.

Na szybki wypad do Wisły to wystarczy. Ale przyznaj sam – miejsce jest urzekające! Z pewnością warto więc wrócić tu na dłużej. Już teraz zarezerwuj noclegi w górach, bo Wisła to magiczne miejsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj