Kolor szary już kolejny rok jest bardzo popularny i chętnie stosowany we wnętrzach. Zaczęło się nieśmiało – od jasno szarych ścian. Dziś coraz częściej można spotkać wnętrza utrzymane w szarej tonacji z dużą konsekwencją: od ścian, przez podłogi, po meble, często ciemne. Szarość kojarzy się z elegancją i klasyką – na pewno sprawdzi się w salonie i w sypialni.
A co z pokojem dziecka? Tu także możemy użyć koloru szarego, ale pod dwoma warunkami: jego odcień będzie jasny, a całość ożywimy wzorami i kolorami. Kids Town – specjalista w urządzaniu dziecięcych pokoi poleca hit tego sezonu: zestawienie szarości z pastelami.

Szary nie musi oznaczać „smutny”, nawet jeśli szarości zdominują przestrzeń. Dodatkowy wzór w formie pasków, kropek lub zarysów figur na szarych tapetach, tekstyliach czy dodatkach, takich jak gałki, ożywiają monotonność monochromatycznych zestawień. Tak urządzony pokój będzie tworzył spokojne, kojące otoczenie niemowlaka.

Z czasem warto dodać do wnętrza kolor – ściany w odcieniu srebrnej szarości, gołębim lub popielatym to wspaniałe tło dla wysmakowanych, kolorowych dodatków. Zestawienie szarości z kolorem miętowym różowym lub amarantowym to recepta na stylistyczny sukces: tak urządzone wnętrze zachwyci i dziecko, i rodziców. Podpowiadamy jak urządzić je krok po kroku.

Ściany pomaluj na jasno szary kolor, na jednej – tej, którą warto wyeksponować, dobrze będzie prezentował się szary mural z motywem drzew lub tapeta z robotami albo postaciami deskorolkarzy (to świetna propozycja do pokoju nastolatka!) w podobnym odcieniu.

tapeta alfabet  tapeta deskorolki  tapeta w paski

Jeśli planujesz wymianę mebli, kup białe lub szare. Zarówno te nowe, jak i stare można odmienić przy pomocy samoprzylepnych aplikacji i cukierkowych gałek do mebli – szarych lub w odcieniach pastelowych.

ceramiczna galka w kropki  ceramiczna galka w kwiatki

Zadbaj o tekstylia: zasłony, dywany (duże wrażenie na dziecku zrobi fluorescencyjny dywan, który świeci o zmroku), barwne poduszki.

dywan night flight  dywan reflective  dywan shaggy 13

Pamiętaj o oświetleniu – od barwy światła i jego rozmieszczenia będzie zależał ostateczny wygląd pokoju, ono też zbuduje nastrój.

lampka ronament

Na koniec dodatki – czyli wszystko, co podkreśli osobowość dziecka i wyeksponuje jego zainteresowania. Na szarym tle będą się pięknie prezentować.

koc zig zag  tapeta drzewa  kocyk topitos

Foto i tekst: Kids Town