W przemyśle meblarskim, tak jak w innych sferach życia, co roku pojawiają się nowe trendy. Niektóre z nich potrafią przeminąć już po jednym sezonie, a inne obserwujemy w sklepach przez kilka kolejnych lat. Trendy w dzisiejszych czasach osiągnęły status pewnego rodzaju kierunkowskazów, którymi możemy zainspirować się podczas remontu. W ostatnim czasie najpopularniejszymi były między innymi minimalizm, meble w stylu vintage, styl skandynawski czy patchworki. Urządzając swoje mieszkanie, nie musisz ściśle trzymać się wyznaczonych trendów, ale na przykład skorzystać z kilku elementów. Podpowiemy Ci, jakie nowe trendy meblarskie pojawią się w 2017 roku.  

Już od ładnych kilku lat jednym z najpopularniejszych stylów aranżacji wnętrz jest styl skandynawski. Również w 2017 roku jego popularność nie przeminie. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt, że bardzo dobrze sprawdza się w każdym pomieszczeniu, jednak najlepiej wygląda w sypialni. Styl skandynawski charakteryzuje się czystością formy i jasną, stonowaną kolorystyką: bielą, szarością i brązem. Dzięki zastosowaniu tych barw pomieszczenie wydaje się większe niż jest w rzeczywistości. Centrum salonu skandynawskiego stanowi zazwyczaj wygodna, duża sofa lub narożnik. Klimatu dopełnią poduchy i grube koce, abyśmy mogli z przyjemnością wypocząć po męczącym dniu w pracy. W mieszkaniu urządzonym w stylu skandynawskim królują naturalne materiały, takie jak drewno, bawełna, len, wiklina. Możemy przy tym mieszać różne style, nowoczesność z elementami starymi, wykonanymi z różnych materiałów. Nie musisz dobierać mebli i dodatków do pary – istnieje tu duża dowolność. Pomieszczenie w stylu skandynawskim charakteryzuje się dużą surowością, a swego rodzaju wstawki dopełniają całe wnętrze. Najlepiej żeby były one w innym, kontrastującym kolorze niż biel, wykonane z naturalnych materiałów. Jeżeli chcesz urządzić swoje wnętrze w tym stylu, odwiedź stronę internetową firmy Gala Collezione, gdzie znajdziesz sofy i narożniki doskonale wpisujące się w ten trend. 

Kontynuując tematykę meblarską, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, które pojawiają się w najnowszych kolekcjach. Przede wszystkim, jeśli chodzi o narożniki i sofy, modne są wąskie boczki. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca przeznaczonego do siedzenia. Firma Gala Collezione oferuje swoim klientom możliwość indywidualnego zaprojektowania swojego mebla, w tym rodzaju wykończenia boku. Jeżeli chcesz być na bieżąco z nowymi trendami, wybierz sofę na wysokich nóżkach.  Ważne jest tutaj również nowoczesne wzornictwo – w modzie panuje minimalizm, więc jeżeli podobają Ci się pikowania lub przeszycia, to wybierz model w którym są one przede wszystkim na takich elementach, jak boczki lub siedzisko. 

Ostatnim elementem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest kolorystyka. Nadal najmodniejszymi będą różne odcienie brązu i beżu, a także bardzo uniwersalna szarość. Wpisuje się to i łączy ze wspomnianym wcześniej stylem skandynawskim. Są to bardzo bezpieczne kolory, dlatego decydując się na nie masz pewność, że Twoje mieszkanie przez wiele kolejnych lat będzie nieustannie modne. Dzięki takiej kolorystyce możesz poszaleć z dodatkami, co jakiś czas odświeżając wnętrze bez dużego nakładu finansowego. 

Za współtworzenie artykułu dziękujemy marce Gala Collezione. Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.galameble.com