Planujesz kupno mieszkania i zastanawiasz się jak je urządzić? Do wyboru jest wiele materiałów, umożliwiających wyjątkową aranżację wnętrza. Płytki ceramiczne, drewno, kamień – to wszystko już było! Nowością w wystroju wnętrz stanowi z kolei skóra. Naturalna, o odpowiedniej strukturze, nada pomieszczeniu wyjątkowy charakter.

Gruntowny remont mieszkania, to czasochłonne i zazwyczaj, bardzo drogie przedsięwzięcie. Standardowo, remont przeprowadzamy w wyjątkowych sytuacjach. Zazwyczaj, nie częściej niż co siedem, dziesięć lat. Do tej pory, wykończenie ścian mieszkania zakładało użycie takich materiałów jak: kamień, farba, drewno, tapety. W różnych wariacjach i połączeniach. Moda jednak, ma to do siebie, że lubi się zmieniać. Niektóre nowości pojawiają się na sezon, dwa. Inne pozostają z nami na lata. Wszystko wskazuje na to, że ściana tapicerowana, zalicza się do tej drugiej kategorii. Na ich korzyść świadczy ekskluzywny wygląd, oryginalna kompozycja oraz odporność materiału na uszkodzenia.

Na ten aspekt zwracają szczególna uwagę rodzice z dziećmi. Wszelkie malunki małych rozrabiaków można bardzo łatwo usunąć, a miękki materiał sprawi, że nawet w przypadku nieszczęśliwego wypadku, dziecku nie powinna stać się żadna krzywda. Pielęgnacja skórzanych obić zajmuje niewiele czasu. Najpierw należy całość odkurzyć, a następnie przetrzeć przy użyciu wilgotnej szmatki. Należy jednak uważać na tradycyjne środki do pielęgnacji skór. Struktura skurzanych obić na ściany różni się znacznie od zwykłej skóry, przez co niewłaściwe środki czystości, mogą zaowocować niekorzystnymi skutkami ubocznymi. Dlatego zakup tapicerki należy dokonać w profesjonalnych zakładach tapicerskich. Tapicer nie tylko wykona nasze zamówienie, ale w razie konieczności zajmie się montażem obić i ich pielęgnacją.

Co ciekawe, skórzane obicia znalazły zastosowanie nie tylko w wykończeniu prywatnych domów. Z powodzeniem stosuje się je, jako środek ochronny i dekoracyjny, w przedszkolach, restauracjach, klubach nocnych, hotelach i sieciach sklepów. Na przykład z odzieżą. Co ciekawe, skórzane elementy występują w bardzo zróżnicowanych, często niestandardowych wymiarach. Produkuje się zarówno płytki 15×15, 40×60, jak i 50×120. Profesjonalny zakład tapicerski oferuje dowolne rozmiary obić, w zależności od zamówienia klienta.

Rozmiar, to jednak nie wszystko. Oprócz rozmiaru, klienci mogą dowolnie komponować ze sobą, zarówno wzornictwo obić, jak i samą kolorystykę. Kwadraty, linie, groszki, elementy specjalne. Do wyboru, do koloru. Wszystko zależy od indywidualnego zamówienia klienta.

Materiał powstał we współpracy z firmą http://www.tapexdesign.pl/.