Wybór nowoczesnych i zarazem funkcjonalnych mebli młodzieżowych nie jest łatwy. W sprzedaży dostępnych jest wiele interesujących rozwiązań, które ułatwiają porządkowanie przestrzeni w pokojach dziecięcych. Pytanie tylko, na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Szafki i regały na drobiazgi dla starszego dziecka

Poza podstawowymi elementami wyposażeniowymi, wśród których należałoby wspomnieć o biurku do nauki, szafie oraz kanapie i fotelach do wypoczynku, na wyposażeniu każdego pokoju młodzieżowego powinny pojawić się także regały i półki. To odpowiednie miejsce do przechowywania ulubionych czasopism, książek i innych drobiazgów, a w tym m.in. pamiątek z podróży oraz fotografii najbliższych osób.

Uzupełnienie przestrzeni o te dodatkowe elementy aranżacji wnosi swoiste ciepło i podkreśla oryginalny charakter całego wnętrza.

Czy wiszące szafki są rzeczywiście lepszym rozwiązaniem od klasycznych regałów stojących?

Szafki wisząca na ścianę do pokoju młodzieżowego

Montaż szafek wiszących zajmuje nieco więcej czasu od klasycznych regałów stojących, ale pod względem technicznym – są równie praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Młodzież chętnie wybiera oryginalne szafki wiszące o kształtach inspirowanych stylem retro, a w tym m.in. te pod postacią wiklinowych koszy po owocach lub przeciętych wzdłuż drewnianych palet.

Wśród najciekawszych modeli dostępnych na rynku są dziś także tzw. kwadratowe kubiki, które sprawdzają się szczególnie w minimalistycznych projektach pokojów młodzieżowych, a także te nowoczesne z zamykanymi skrzydłami takie jak m.in. szafki 2D z serii Mili.

komoda milo

Ciekawą propozycją w pokojach młodzieżowych mogą okazać się także szafki zawieszane na stylizowanych wspornikach lub te wykonane z płyt kartonowo-gipsowych, których kolorystyka może albo wpisywać się w barwę ścian, albo całkowicie się od nich odcinać tworząc ciekawy kontrast.

Nowoczesne i tradycyjne pomysły na regały

szafa miloRegały do pokojów młodzieżowych możemy podzielić według dwóch podstawowych kategorii: regały nowoczesne i klasyczne.

Te pierwsze projektowane są w oparciu o wiodące trendy wnętrzarskie – dzielone na mniejsze i większe wielokąty doskonale wpisują się do bardziej odważnych wnętrz młodzieżowych. Wśród najciekawszych propozycji są także modele przypominające rozstawione drabiny lub archiwa biblioteczne.

Świetną alternatywą dla futurystycznych projektów stają się klasyczne regały o uniwersalnym charakterze i odpowiedniej funkcjonalności. Dzielone na równe kwadraty i prostokąty regały Mili pomieszczą zarówno ramki z fotografiami najbliższych, jak i ulubione książki. W dolnych szufladach starsze dziecko może pomieścić także czasopisma, po które sięga za dnia oraz wiele innych drobiazgów.

Meble serii MILI zakupisz w sklepie Meble-BIK http://meble-bik.pl/ser-pol-259-Mili.html