Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /home/klient.dhosting.pl/kobieta/kobietawielepiej.pl/public_html/wp-content/plugins/yet-another-related-posts-plugin/classes/YARPP_Core.php on line 691

Okna są bardzo ważnym elementem naszego domu – nie tylko ze względu na wygląd, ale przede wszystkim na bezpieczeństwo. Dzięki dobrze dobranym oknom, wnętrze staje się dużo bardziej widne i przestronne.

Okna przesuwne

Coraz większą popularnością cieszą się okna przesuwne. Możemy je spotkać już nie tylko w hotelach, ale także w domach. Jeżeli chcemy zastosować je w swoim budynku, należy pamiętać, że bardzo ważna jest termoizolacyjność. Przez tradycyjne okna tracimy sporo ciepła – im większe będą, tym więcej ciepła „ucieknie”. Warto zasięgnąć porady fachowca, gdyż przy źle dopasowanych nowoczesnych oknach, wnętrze szybko się wychłodzi. Tym samym, wydamy znacznie więcej na ogrzewanie. Okna pasywne sprawią, że nasz budżet znacznie się polepszy. Pomimo początkowego wyższego kosztu zakupu, inwestycja szybko nam się zwróci.

okna przesuwne

Które wybrać?

Do wyboru mamy kilka możliwości, np. przesuwne okna drewniano aluminiowe – ich masa wynosi nawet 400 kg, ale nie wpływa to na płynność poruszania się okna po progu wykonanym z włókna szklanego. Okna tego typu są termoizolacyjne – to zasługa drewna, natomiast dzięki aluminiowej nakładce, jest precyzyjnie chronione od strony zewnętrznej, a tym samym precyzyjnie zabezpieczone przed działaniem warunków atmosferycznych. Nakładkę możemy pokryć kolorem lub teksturą, np. taką, która imituje drewno, dzięki temu okna te pasują zarówno do tradycyjnych, jak i nowoczesnych budynków.

Innym rozwiązaniem jest okno przesuwne wykonane z PCV lub PCV oraz aluminium, z którego wykonana jest nakładka przedłużająca dobry wygląd oraz trwałość. Ich szyby są wykonane ze szkła hartowanego, które nie rozpada się na drobne fragmenty. Okno posiada próg z włókna szklanego i tak, jak w pierwszym przypadku, masa może dochodzić do 400 kg.

Należy pamiętać, że stawiając na te nowoczesne okna, wcale nie musimy rezygnować z prywatności – wystarczy upewnić się, że będą one kompatybilne z moskitierami, systemami okiennymi, osłonami przeciwsłonecznymi, które zapewnią nam osłonę przed promieniami słonecznymi i dadzą poczucie bezpieczeństwa i prywatności.