Czyż w dzieciństwie nie miałaś ciepłych skarpet lub czapki z pomponem, którą zrobiła dla ciebie babcia? Chyba większość odpowie twierdząco na to pytanie.

Dziś dostępność przepięknych i różnych rodzajów włóczki, mnóstwo kolorów oraz ogromna ilość modnych wzorów świadczy o tym, że tradycja robienia na drutach nie przeszła do lamusa. Za pomocą drutów dziś można wyczarować coś więcej niż tylko sztywne skarpety czy rękawiczki na sznureczku. Można wyczarować naprawdę piękne kreacje!

Dla kogo jest robienie na drutach?

Robienie na drutach przeżywa obecnie prawdziwy renesans i jest jak najbardziej na czasie. Coraz większa liczba młodych ludzi sięga po druty. Szczęściarą jest ta, która pierwsze kroki w tej dziedzinie stawiała pod czujnym okiem swojej babci. Dla reszty jednak pozostaje sięgnąć po pięknie ilustrowane podręczniki, w których znaleźć można mnóstwo wzorów i inspiracji. Robienie na drutach jest bowiem dla każdego, kto tylko zechce sięgnąć po kłębek wełny i „dwa patyczki”:)

Co daje robienie na drutach?

Przede wszystkim pobudza kreatywność, daje cel w życiu, uczy cierpliwości. Ale chyba najważniejsze jest to, że zapewnia coś, czego nie da ci żadna wyprzedaż czy najmodniejszy sklep odzieżowy – oryginalność. To co sama wyczarujesz z kłębka włóczki będzie jedyne i niepowtarzalne. Da ci gwarancję, że nie spotkasz na ulicy drugiej osoby ubranej w taki sam sweter czy szalik. Czyż dla nas, kobiet nie jest to wystarczająca motywacja?

Oczywiście nie od razu wyczarujesz cudowną suknię, elegancki sweter czy fikuśną torbę. To praktyka czyni mistrza, ale jeśli nie spróbujesz to nigdy nie dowiesz się jaki tkwi w tobie potencjał.

Już wkrótce zaprezentujemy gotowy „przepis” na wykonanie szalika przy użyciu ściegu francuskiego. Będzie idealny na nadchodzące chłodne dni:)
Bądź czujna!