Codzienny natłok obowiązków sprawia, że jesteśmy coraz bardziej zmęczeni. Ludzki organizm potrzebuje od czasu do czasu regeneracji. Czasami wystarcza nawet kilka godzin. A gdzie lepiej naładować akumulatory jak nie na świeżym powietrzu?

Jeśli zależy Ci na odstresowaniu się i spędzeniu kilku przyjemnych godzin wśród matki natury koniecznie odwiedź ogród dendrologiczny – Arboretum w Wirtach (woj. pomorskie).

  • Nad brzegiem jeziora Borzechowskiego, na powierzchni 33,61 hektarów podziwiać można obecnie 450 gatunków drzew i krzewów. Stworzono tutaj m.in. ścieżkę widokową oraz dydaktyczną o długości 2,7 km. Pozwala ona poznać różne typu lasów, sposoby ich zagospodarowania oraz ochrony.
  • Arboretum podzielone na cztery części – ogród dendrologiczny, roślinność europejską, amerykańską i azjatycką.
  • Ogród jest wspaniałym miejscem relaksu dla całej rodziny.
  • Specjalnie wydzielone miejsce wraz z szałasem i ławeczkami jest doskonałym miejscem na zrobienie grilla (dostępne dla grup zorganizowanych).

Arboretum w Wirtach zachwyca swym pięknem dlatego powinno stać się obowiązkową pozycją dla każdego turysty.

„To doskonałe miejsce na to, aby się wyciszyć, oderwać od rzeczywistości i natłoku codziennych spraw. Odpoczywając wśród drzew odnosi się wrażenie jakby czas stanął w miejscu.”
Agata

„ To właśnie w tym miejscu odnalazłam spokój, którego tak bardzo mi ostatnio brakowało. To była taka chwila tylko dla mnie.”
Ola

„Kiedy siedzisz pod szumiącym drzewem zamiast negatywnych myśli w głowie masz jedynie wspomnienia z dzieciństwa.”
Kasia

Koniecznie musisz zobaczyć Arboretum w Wirtach!