Urządzając mieszkanie lub dom, prędzej czy później staniemy przed decyzją jakie meble wybrać. Mimo pozorów to niełatwe zadanie i wielu ludziom nastręcza sporych problemów. Zakup takiego wyposażenia to bowiem decyzja na co najmniej kilka lat i spory wydatek dla naszego budżetu domowego.

Dlatego warto dokładnie przemyśleć sprawę, żeby nie żałować swojej decyzji. Jednym z elementów, nad którym zastanawiamy się w szczególności są komody. Wysokiej jakości mebel posłuży nam wiele lat i w pełni będzie spełniał swoje funkcje. Na co zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Jaką wielkość potrzebujesz?

Zazwyczaj rozglądamy się za meblami pakownymi i przestrzennymi, które pozwolą nam pomieścić odpowiednią ilość rzeczy. Jednak nie w każdym pomieszczeniu, ze względu na rozmiary, możemy postawić komody o dużych gabarytach. Pod uwagę wziąć należy także to czy mebel będzie użytkowany tylko przez nas czy współdzielony przez innego domownika. Ważne jest także to, co chcemy w środku przechowywać i w jakich ilościach. Jeśli szukamy komody do przechowywania ubrań czy obrusów, ze spokojem możemy postawić na wyższe modele. Natomiast przy zastawie stołowej czy cięższych przedmiotach dobrym wyborem będą komody szerokie i niższe. Rozbudowane i podłużne meble będą stanowić też dobrą podstawę pod sprzęt RTV.

Z szufladami czy z półkami?

Gdy zdecydujemy się na konkretny rozmiar komody, pojawia się kolejny dylemat, nad którym musimy się zastanowić. Możemy wybrać pomiędzy wersją z szufladami lub z półkami. Dostępne są także modele z zamykanymi szafkami lub bez skrzydeł drzwiowych. Wybór odpowiedniego modelu zależy przede wszystkim od tego, co chcemy przechowywać wewnątrz komody. Możemy zdecydować się na meble posiadające tylko jeden rodzaj wyposażenia lub stanowiące połączenie, np. zamykanych półek i szuflad. W przypadku przechowywania ubrań lepszym rozwiązaniem będą szuflady, natomiast gdy chcemy schować do komody naczynia lub segregatory zdecydowanie lepiej sprawdzą się klasyczne półki, niekoniecznie zamykane. W wielu przypadkach sprawdzi się także model mieszany.

Najlepszy wybór

Na pytanie jakie meble są dla nas idealne, powinniśmy odpowiedzieć sobie sami, biorąc pod uwagę wskazane wyżej czynniki. Nikt za nas nie podejmie decyzji, jednak zaufany producent może sprawić, że wybór będzie o wiele łatwiejszy. Jedną z takich firm jest sklep Witek, który od ponad 25 lat znajduje się w czołówce firm oferujących elementy wyposażenia wnętrz. W swoim asortymencie posiadają meble wypoczynkowe, do jadalni, salonu, sypialni, biurowe, młodzieżowe, ogrodowe, a także do przedpokoju. Szeroki wybór frontów sprawia, że poszczególne elementy można dopasować do każdego stylu wnętrza. W ofercie znajdują się meble zarówno wykonane w nowoczesnym smaku, jak i stylizowane na antyki czy o tradycyjnej linii.

Dzięki odpowiednio dobranym meblom można całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu niepowtarzalnego charakteru.  Nawet jeden element może spowodować kolosalną zmianę. Warto przy tym pamiętać, że dobre meble, a zwłaszcza komody powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale być także w pełni funkcjonalne.