Łódź to zdecydowanie miasto, które kojarzy nam się z przemysłem. Jednak to również miasto wielu kultur i wydarzeń. To właśnie w Łodzi powstają co chwilę nowe inicjatywy a słynna już ulica Piotrkowska obfituje w ciekawe lokale i festiwale – dlatego nie bez powodu Łódź dzisiaj nazywana jest metropolią pełną zaskakujących i unikalnych atrakcji. O tym co warto zobaczyć podczas pobytu w Łodzi, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury.

Co warto zobaczyć w Łodzi?

Łódź od lat rozbudowuje swoją infrastrukturę. Dzięki temu turyści mogą odkrywać miasto na nowo. Do miejsc, które niewątpliwie należy odwiedzić podczas pobytu w tym mieście, poza ulicą Piotrkowską, należy między innymi Manufaktura, Księży Młyn, EC1 Łódź czy muzea oraz teatry. Miasto to obfituje również w liczne murale oraz wystawy. Podróżując z dzieckiem warto wziąć również udział w Szlaku Łodzi Bajkowej. Zapraszamy do wspólnej podróży.

Manufaktura

Obiekt ten obecnie pełni funkcję ośrodka rozrywki, kultury i sztuki. Znajdziemy tam centrum handlowe z licznymi sklepami a także plac z kawiarniami i restauracjami. Dzięki dużej przestrzeni często organizowane są tam sezonowe atrakcje takie jak targi lokalne, lodowisko czy strefa wakacyjna z piaskiem i drinkami z palemką. Przyjeżdżając do Łodzi to zdecydowanie obowiązkowa pozycja do uwzględnienia w turystycznych planach.

Ulica Piotrkowska

Będąc w Łodzi nie można nie odwiedzić najsłynniejszej ulicy w tym mieście. Znana jest między innymi ze swojej długości. To najdłuższy polski deptak. Piotrkowska znana jest też z licznie organizowanych festiwali jak na przykład Festiwal Sztuk Ulicznych i Magii czy Live Move Festival. Dodatkowo liczne knajpki i restauracje oraz cieszący się życiem mieszkańcy spędzający wieczory w nich dodają dodatkowego uroku deptakowi. Spacerując ulicą skuśmy się również na wejście do środka kamienic. Te odrestaurowane naprawdę zachwycają swoim charakterem.

Księży Młyn

Jest to największy zabytkowy kompleks fabryczny Łodzi, który powstał w drugiej połowie XIX wieku w miejscu dawnej osady młyńskiej, należącej do miejscowego plebana. Tak właśnie powstała też nazwa tego miejsca. Dzisiaj w skład Młynu miejsca wchodzą nie tylko miejsca komercyjne jak sklepy czy lokale gastronomiczne, ale również hotele i apartamenty mieszkalne. W okolicy znajduje się również park.

EC1 Łódź

To pierwsza miejsca elektrownia, która dzisiaj pełni funkcję między innymi centrum konferencyjnego. Na terenie EC1 mieści się również najnowocześniejsze w Polsce planetarium, Narodowe Centrum Kultury Filmowej oraz Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej. To tam odbywają się liczne konferencje i sympozja. Najsłynniejsza w całym EC1 jest hala maszyn, która swoim charakterem nawiązuje do pierwotnego przeznaczenia tego miejsca.

Murale

Łódź znana jest również z licznych murali ozdabiających miasto. Tworzą one największą zewnętrzną galerię sztuki. Murale powstają od lat m.in. w ramach Festiwalu Galerii Urban Forms a wcześniej Międzynarodowego Festiwalu Graffiti.

Nocleg – gdzie szukać w Łodzi

Łódź to doskonałe miasto na weekend a także na dłuższy pobyt. Dzięki wielu przedstawionym atrakcjom możemy korzystać i cieszyć się z uroków tego miasta w pojedynkę bądź w towarzystwie przyjaciół czy rodziny. Podstawą udanego wyjazdu jest jednak odpowiednia baza noclegowa. Warto by oferowała ona komfortowy wypoczynek i smaczne śniadanie. Hotel Łódź to doskonały wybór również ze względu na lokalizację. Położony w centrum hotel daje nam możliwość sprawnego i wygodnego dotarcia do wszystkich najciekawszych miejsc w Łodzi dosłownie w parę chwil.