Strój sportowy nie składa się wyłącznie z odpowiednio dobranych elementów takich jak bielizna, spodnie i koszulka. Istotne są również wszelakie dodatki takie jak opaska na głowę. Dobrze dopasowana opaska na głowę pozwoli nie tylko się wyróżnić w tłumie, ale również znacząco zwiększy komfort treningu. Oczywiście opaski dostępne są w wielu zróżnicowanych wariantach, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru wiedzieć na co zwrócić szczególną uwagę. Jak się okazuje nie tylko cena jest najważniejsza.

Po co opaska na głowę?

Przede wszystkim warto nadmienić, że opaska na głowę perfekcyjnie pochłania pot. W tym aspekcie sprawdza się równie dobrze jak frotka. Umieszczenie jej tuż nad brwiami sprawi, że pot nie będzie zalewał oczu, co oczywiście wpłynie na komfort treningu. Mając to na uwadze, opaskę warto zastosować nie tylko w trakcie biegania, ale również do jazdy na rowerze czy ćwiczeń siłowych.

Kolejnym zadaniem, jakie spełnia opaska, jest ochrona przed wiatrem. Efektywnie zabezpiecza ona czoło, skronie i uszy, dzięki czemu użytkownik zostaje zabezpieczony przed ewentualnym przeziębieniem. Osoby aktywne fizycznie często narzekają na bóle zatok i uszu, ponieważ zdarza się im biegać bądź jeździć na rowerze, gdy jest chłodno. Opaska na głowę pozwoli uniknąć tego rodzaju niedogodności. Z tego samego powodu, jest ona polecana miłośnikom wypraw górskich i trekkingowych.

Kiedy warto nosić opaskę na głowę?

Opaski na głowę okażą się przydatne przede wszystkim w okresie jesienno-zimowym. Niskie temperatury, wiatr, deszcz – wszystko to może doprowadzić do przeziębienia lub poważniejszej choroby, która potrafi wykluczyć z treningów nawet na kilkanaście dni. Wszystko to sprawia, że dobrym wyborem okaże się specjalna opaska na głowę termoaktywna, wykonana z przewiewnych materiałów, dzięki którym skóra głowy oddycha, a kluczowe obszary zostają zabezpieczone.

Warto podkreślić, że człowiek większość ciepła traci przez głowę, dlatego lekceważąc obowiązek jej odpowiedniego zabezpieczenia, można narazić się na nieprzyjemności. Opaska będzie doskonałą alternatywą dla czapki, która przez wiele osób jest uznawana za niewygodną, zwłaszcza podczas treningu. Modele sportowe dobrze odprowadzają wilgoć i wyróżniają się wysoką oddychalnością. Wszystko to wpływa na bezpieczeństwo i komfort treningu. Niezależnie od tego, czy jest to bieganie, jazda na rowerze czy też nordic walking.

Opaska na głowę do biegania – jaką wybrać?

Biorąc pod uwagę, fakt że opaska na głowę pełni tak wiele funkcji, na rynku można odnaleźć nie tylko modele uniwersalne, lecz również opaski dedykowane do określonych dyscyplin. Trzeba jednak przyznać, że w wielu przypadkach jest to tylko kwestia nomenklatury. Bez względu na wybrany typ, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów, które wpływają na komfort stosowania opasek, a także ich parametry i właściwości w trakcie treningu.

Opaski frotowe na głowę – są tworzone z tych samych materiałów, co popularne frotki, zakładane na nadgarstki. Największą zaletą tych modeli jest efektywne pochłanianie potu, dzięki czemu oczy, uszy i skóra wokół nich pozostają suche, nawet podczas intensywnego wysiłku. Modele frotowe są również przyjemne w dotyku.

Opaski polarowe na głowę – przez wielu uznawane za udoskonaloną wersję modeli frotowych. W ich przypadku warto zwrócić uwagę nie tylko na efektywne odprowadzanie potu, ale również na dobre właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu doskonale utrzymują ciepło, jednocześnie gwarantując odpowiednią oddychalność. Szczególnie warto zwrócić uwagę na opaski o właściwościach antybakteryjnych.

Opaski termoaktywne na głowę – preferowane przez wielu biegaczy, ale nie tylko. Cenione są przede wszystkim ze względu na wykonanie z nowoczesnych materiałów, których właściwości są bardzo pożądane podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Co najważniejsze, doskonale odprowadzają pot i zapewniają skuteczną cyrkulację powietrza. Dzięki temu chronią skórę przed przegrzaniem, wychłodzeniem, a także przed bolesnymi otarciami i odparzeniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj