Lato w pełni a przed nami kilka naprawdę upalnych dni. Jeśli należysz do kobiet, które do tej pory spędzały je w szklanym biurowcu, warto zastanowić się nad tygodniem tak zwanego 'resetu’. Jednym z ciekawych miejsc, gdzie warto się udać są polskie góry.

Gdzie jechać?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jednakże planując wakacje w Polsce, warto wziąć pod uwagę wizytę w górach. Na terenie naszego kraju jest wiele uroczych miejsc, gdzie warto zajrzeć. Można wybrać Tatry, które są najwyższym pasmem górskim w naszym kraju, albo malownicze Bieszczady, niestety często niedoceniane przez turystów.

Wakacje objazdowe

Ciekawym pomysłem mogą okazać się wakacje objazdowe. Warto w tym celu zabrać przyczepę kempingową lub Campera i ruszyć na tydzień lub dwa tam, gdzie oczy poniosą. Jeśli nie jesteś posiadaczem tego rodzaju pojazdu możesz go wypożyczyć. Wystarczy, że w wyszukiwarkę wpiszesz np. „wynajem samochodów Zakopane” i sprawdzisz oferty jakie pojawią się na liście wyszukań, a jeśli znasz duński możesz również pozyskać informacje ze strony http://www.newsbox.dk/. Transport samochodu z innego miejsca w Polsce może być dość kosztowny, dlatego najlepiej poszukać go na miejscu. Jeśli nam się poszczęści to wakacje spędzone w prawie spartańskich warunkach będą jedyne w swoim rodzaju. Zresztą warto zaznaczyć, że wyposażenie nowoczesnego Campera z pewnością zadowoli nawet dość wymagających turystów. Obecnie pojazdy te wyposażone są w toaletę, łóżka, stolik i krzesła a nawet w grill. Jak zatem można zauważyć jest to idealny wakacyjny pojazd. Dzięki niemu może okazać się, że nie będzie trzeba wybierać jakie góry zobaczyć, bo można pojechać praktycznie wszędzie.

Gdzie warto zajrzeć?

Wybierając się w góry w pierwszej kolejności należy zajrzeć do Zakopanego. To polska stolica Tatr, więc koniecznie trzeba to miasto odwiedzić. Będąc w Zakopanem warto zrobić sobie spacer nie tylko po Krupówkach, ale również przejść szlakami górskimi przygotowanymi dla turystów. Kiedy już znudzą nam się Tatry można skierować swój samochód w Bieszczady. To pasmo górskie słynie ze swojej urody oraz ciszy panującej wokoło. Bieszczady to obszar dopiero odkrywany przez turystów, dzięki czemu można tam liczyć na prawdziwy odpoczynek od ludzkiego tłumu. A jeśli jeszcze nie będziecie mieli dość to warto także zajrzeć w Karkonosze. Tam również na turystów czeka wiele ciekawych miejsc, które należy koniecznie zobaczyć.