Ceremonia Chrztu Świętego to niezwykle ważne wydarzenie dla całej rodziny dziecka przyjmującego ten sakrament. W chrześcijaństwie uznawany jest on za obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów. Zgodnie z tradycją, zaproszone na ceremonię osoby przynoszą ze sobą pamiątkę chrztu świętego. Z jakiego rodzaju pamiątkami na chrzest możemy mieć do czynienia?

Czym kierować się wybierając pamiątkę chrztu? Warto, by był to upominek zarówno gustowny i praktyczny, który posłuży dziecku przez długi czas. Pamiątkę na chrzest można spersonalizować , tak aby nabrała ona wyjątkowego, unikalnego charakteru. W tym celu, na chrzest pamiątce wygrawerować można wybrany napis — czy to datę i miejsce sakramentu, cytat lub osobistą dedykację.

Pamiątki na chrzest przybierać mogą rozmaite postacie, co w znaczący sposób ułatwia wybór upominku idealnego. Na sklepowych półkach znaleźć można między innymi okolicznościowe kartki na Chrzest. Przykładem może być pamiątka Chrztu Świętego z ks. Janem Twardowskim zawierająca cytaty z utworów i wypowiedzi tego słynnego polskiego poety. Znaleźć można tutaj także cytaty biblijne korespondujące z tym sakramentem oraz strony, na których wpisać można najważniejsze informacje na temat chrztu czy wkleić zdjęcie. Taka książeczka to doskonała pamiątka pierwszego przyjętego sakramentu. Dzięki niej dziecko jest w stanie nabrać świadomości, czym jest ten sakrament i jak ważną rolę odgrywa on w życiu każdego chrześcijanina.

Pamiątka chrztu dla chłopca

Jaka jest godna polecenia pamiątka chrztu świętego dla chłopca? Uniwersalną, ponadczasową pamiątka na chrzest dla chłopca będzie Pismo Święte. Jest to jednotomowe wydanie Biblii w najlepszym, zdaniem biblistów, przekładzie z języków: hebrajskiego, greckiego oraz aramejskiego. Zawiera on wstęp do każdej księgi, starannie opracowane przypisy oraz obszerny komentarz. Pismo Święte zostało napisane prostym, przystępnym językiem, co ułatwi dziecku zrozumienie zawartych w nim treści. Pamiątka na chrzest dla chłopca jest dostępna okolicznościowej obwolucie i zawiera parafialną pamiątkę Chrztu Świętego.

Pamiątka chrztu dla dziewczynki

Co będzie dobrą pamiątką chrztu świętego dla dziewczynki? W roli upominku z tej okazji znakomicie sprawdzi się złoty lub srebrny łańcuszek z medalikiem i grawerem lub kolczyki. Inna propozycja pamiątki chrztu dla dziewczynki to okolicznościowy album na zdjęcia z okładką utrzymaną w odcieniach różu, na pierwszej stronie którego umieścić można spersonalizowaną dedykację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj