Paryż to miasto numer jeden na świecie. Lub co najmniej jedno z miast numer jeden, obok Rzymu, Barcelony i… kilku innych. Każdy choć raz powinien odwiedzić to „miasto świateł”, by przekonać się, że symbioza tradycji i nowoczesności to coś więcej, niż klasyczny slogan turystyczny. Agoda.com przygotowała listę pięciu wyjątkowych hoteli, które które oferują noclegi w ciekawych i nieszablonowych wnętrzach w rozsądnej cenie. Wszystkie z nich zostały niedawno odnowione i z klasycznych i nieco „przykurzonych” hoteli zamieniły się w butikowe obiekty odpowiadające zróżnicowanym gustom turystów.

Hotel Marignan Paris Champs Elysées, ****

Hotel Marignan Paris leży w samym centrum tzw. Złotego Trójkąta Paryża, w pobliżu kultowych Avenue Monatigne i Champs Elysées. Niedawno ponownie otworzył on swoje podwoje po remoncie nadzorowanym przez Pierre’a Yovanovicha. Imponująca fasada w stylu Art Deco skrywa elegancję w prawdziwie paryskim stylu. Hotel zapewnia doskonałą obsługę, nowoczesny bar, restaurację serwującą zawsze świeże dania, oraz salę projekcyjną.

Hotel Georgette, ***

Hotel Georgette położony jest w samym sercu historycznej dzielnicy Le Marais, niedaleko Centrum Pompidou. Wystrój utrzymany jest w nowoczesnym, artystycznym stylu, znajdziemy tu ślady znanych projektantów, nawiązujące do stylu pop, nowego realizmu czy street artu. Hotel stawia jednak przede wszystkim na komfort swoich gości, a dodatkowym atutem jest bliskość modnych sklepów oraz atrakcji kulturalnych.

George Opéra, ***

Hotel ten polecamy zarówno klientom biznesowym, jak również gościom wyjeżdżającym na urlop. Elegancki wystrój, jasne kolory oraz wysoka jakość obsługi gwarantują komfort i wygodę zakwaterowania podczas pobytu w Paryżu. Nieco ascetyczny design w połączeniu z ciepłą nutą i autorskim designem decyduje o szczególnej popularności George Opera wśród młodych turystów.

Montmartre Mon Amour, ****

Ten mały butikowy hotel znajduje się nieopodal Bazyliki Sacre-Coeur w dzielnicy Montmartre, jednym z najbardziej nastrojowych miejsc w Paryżu. Wystrój wnętrz również utrzymany jest w romantycznym stylu, dzięki czemu goście mogą jeszcze lepiej wczuć się w klimat miasta zakochanych.

Hotel Derby Alma, ****

Hotel mieści się w niedawno odnowionym budynku przy jednym z bulwarów ciągnących się nad Sekwaną. Niedaleko stąd do największych turystycznych atrakcji Paryża, jak choćby Wieża Eiffla. Przestronne pokoje hotelu utrzymane są w neoklasycznym stylu, co nadaje wnętrzom wyjątkowy charakter. Za wystrój odpowiedzialny jest znany projektant Gilles Leborgne.

Materiał został przygotowany przez serwis Agoda.com oferujący szeroki wybór hoteli w Paryżu i nie tylko.