Wiele mam zastanawia się nad bezpieczeństwem pampersów. Panująca moda na produkty ekologiczne spowodowała, że niektóre mamy decydują się na powrót do pieluch tetrowych. Zdania w kwestii pieluszek są podzielone. Który rodzaj pieluszek zapewnia komfort i jest odpowiedni dla skóry dziecka? Radzą eksperci z Feedo.pl.

Sprawcą zamieszania jest firma Procter&Gamble, która w 1961 roku wynalazła pierwsze pieluszki jednorazowego użytku. Z biegiem czasu pampersy zaczęły wypierać tradycyjne pieluszki tetrowe. Według badań, obecnie aż 90% rodziców używa pieluszek jednorazowych.

Tetra – naturalna, ale czy bezpieczna?

Mimo, że pampersy zrobiły zawrotną karierę, pieluszki tetrowe nadal mają swoich zwolenników, ze względu na to, że są produkowane z naturalnych włókien. Pieluchy tetrowe zmniejszają ryzyko pojawienia się uczulenia i nie uciskają brzuszka dziecka. Niska cena za sztukę, która dodatkowo przeznaczona jest do wielokrotnego użytku, to również argument „za”. Jednak ryzyko odparzenia skóry dziecka jest większe, niż w przypadku jednorazówek, ponieważ zmoczona pieluszka nie wchłania moczu i przylega do skóry maluszka. Tetrową pieluchę trudniej jest też utrzymać na miejscu, zwłaszcza, gdy dziecko zaczyna raczkować, co tym samym zwiększa ryzyko zabrudzenia ubranka.

Wygoda malucha, oszczędność rodzica

Rodziców do jednorazówek najbardziej przekonuje oszczędność czasu, który zamiast na pranie i prasowanie pieluszek wielorazowych, można przeznaczyć na zabawę z dzieckiem, czy chwilę dla siebie gdy maluch śpi. Jednak to korzyści dla dziecka są tutaj bardziej istotne:

  1. Szybkość wchłaniania – mocz jest błyskawicznie wchłaniany dzięki specjalnej włókninie przepuszczającej wilgoć tylko w jedną stronę oraz żelowi, który wiąże go wewnątrz.
  2. Mniejsze ryzyko odparzeń – skóra malucha, dzięki wyeliminowaniu kontaktu z wilgocią jest mniej narażona na odparzenia, które częściej występują przy użyciu pieluszek tetrowych.
  3. Nieprzesiąkanie – dzięki ściągaczom po bokach, zawartość pieluchy nie wydostaje się na zewnątrz.
  4. Kształtowanie ustawienia nóżek – odpowiednio profilowany kształt pieluszek wymusza prawidłową pozycję dla stawów biodrowych malucha.
  5. Higiena i wygoda – pieluszki jednorazowe nie dopuszczają bakterii z zewnątrz i sprawdzają się na dłuższych wyjazdach.

Jak każdy produkt, pieluszki jednorazowe mają swoje wady, jednak ujawniają się one głównie wtedy, gdy nie są odpowiednio często zmieniane – mówi Martin Molčan, dyrektor zarządzający Feedo.pl. Dlatego jednorazówki należy zmieniać nawet 15 razy dziennie. Pieluszki jednorazowe są w pełni bezpieczne dla dziecka, dlatego w naszym sklepie produkt ten oferujemy w najlepszej cenie na rynku – dodaje Martin Molčan.

Dodatkowo Feedo.pl organizuje Pampers Premium Program, w którym za zakupy produktów marki Pampers klientki mogą zdobywać nagrody. Program rusza 24 sierpnia 2015 i zakłada trzy poziomy członkostwa: bronze, silver i gold. Każdy zakup produktów marki Pampers pozwala na zdobycie punktów, które można wymienić na atrakcyjne nagrody – produkty ze sklepu Feedo.pl!