Pierwsza wizyta w sklepie erotycznym jest dla każdej pary wydarzeniem niezwykłym – ewentualne zakupy powinny być uzgodnione wcześniej, po dokładnym omówieniu oczekiwań i pragnień partnerów. Sklep erotyczny bowiem to coś więcej niż sex shop skryty w ciemnym zaułku…

Nie tylko dla niespełnionych

Przede wszystkim – nowoczesne sklepy erotyczne oferują produkty które mają za zadanie wzbogacić życie erotyczne, dać nowe doznania, a nie tylko poprawić (lub zastąpić) klasyczny seks. Do dzisiejszych sklepów erotycznych trafiają bowiem coraz częściej pary w pełni zadowolone ze swojego życia seksualnego. Jak podkreślają producenci gadżetów, większość klientów skłania się do zakupu przedmiotów designerskich, stylowych i przede wszystkim dających radość i rozrywkę.

Z apteki do sypialni

Warto wspomnieć, że pierwszym dużym hitem sklepów erotycznych były kilki gejszy, służące pierwotnie jako przyrząd rehabilitacyjny dostępny w aptekach. Prawdziwy boom na tę zabawkę to okolice roku 2010, kiedy to nastała słuszna moda na trenowanie mięśni Kegla. Z jednej strony pozwoliły na poprawę zdrowia okolic intymnych, z drugiej strony dały kobietom ogromną przyjemność i śmiałość w sięganiu po gadżety erotyczne.

Wszystko jest dla ludzi

Jak mówi Anna Moderska, konsultantka erotyczna z sieci ToyParty.pl organizującej imprezy z gadżetami erotycznymi:

Oswojenie się ze sklepem erotycznym i jego zabawkami to duży krok dla kobiety i jej samopoznania. Ośmielone kobiety chętniej mówią o swoich potrzebach i fantazjach seksualnych, są bardziej otwarte na eksperymenty. To wszystko sprawia, że są jeszcze bardziej zadowolone ze swojego życia intymnego, na czym tylko zyskuje ich związek.

Obecnie produkowane gadżety erotyczne zaspokoją każdy rodzaj potrzeb – możesz do woli przebierać w kształtach, kolorach, rozmiarach, fakturach i intensywności stymulacji. Oczywiście nie musisz się obawiać niczego. Obecnie produkowane zabawki ze sklepów erotycznych wykonane są w dużej mierze z silikonu medycznego, w pełni bezpiecznego dla człowieka.

Internet kontra dotyk

Przy zakupie gadżetów erotycznych (niezależnie od naszej odwagi i swobody w temacie seksu i satysfakcji seksualnej) często sięgamy po internet. Nie ma to jak anonimowe zakupy w sieci, gdzie można porównać opinie dotyczące produktów, wybrać ten idealny i zamówić go bez stresu. Jest jednak jedno ale!

Gadżety erotyczne to specyficzna grupa produktów. Dobrze jest wybrać się chociaż raz do sklepu erotycznego by na żywo obejrzeć, dotknąć, uruchomić i dokładnie zbadać interesujący nas gadżet. Warto przy tym wspomnieć, że dzisiejsze sklepy erotyczne w niczym nie przypominają ciemnych klitek podświetlonych czerwonym neonem „sex shop”. Na przykład sklepy stacjonarne sieci www.FunFactory.pl projektował Karim Rashid, projektant światowej sławy (www.karimrashid.com), ikona współczesnego projektowania.

Ogromną przewagą stacjonarnego sklepu jest to, że można wszystkiego dotknąć, zobaczyć jak dana zabawka wygląda w rzeczywistości, z jakiego materiału jest wykonana, jak pachnie (najlepsze jakościowo powinny być bezzapachowe), jaka jest w dotyku, czy jest elastyczna czy sztywna, czy i jak mocno wibruje lub pulsuje, itp. Najlepsze sklepy erotyczne mają także dobrze wyszkolonych sprzedawców, którzy mogą dyskretnie i profesjonalnie doradzić odpowiednie gadżety.