Plac zabaw – te dwa słowa kojarzą się przede wszystkim z miejscem, do którego możesz zabrać swoje pociechy w niedzielne popołudnie. Doskonała alternatywa na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownice… Raj dla najmłodszych. Jednakże czy tylko dla nich?

Plac zabaw nie tylko dla dzieci

Oprócz osiedlowych placów zabaw powstaje coraz więcej miejsc „pod dachem”, które oferują bardziej rozbudowane place zabaw. Wielkie, kręte zjeżdżalnie, trampoliny, dmuchane zamki, baseny z kulkami czy też dmuchany wulkan, na który wspinaczka to nie lada wyzwanie i frajda nawet dla dorosłych.

Z reguły zasada jest taka: dziecko płaci – opiekun bawi się za darmo. Niby głupie… Ktoś pomyśli „stary koń”, a siedzi w basenie z kulkami. Lepiej usiąść na ławeczce i robić „NIC” albo przeglądać internet na tablecie. Przecież nie będę kompromitować się biegając bez butów pośród tłumu pięciolatków. Nic bardziej mylnego! Co może przynieść Ci więcej radości jak nie wspólna zabawa ze swoim maluchem?

Wspólna zabawa

Stoisz i patrzysz jak dzieci z zapałem wspinają się na dmuchany zamek. Czyż nie chciałabyś spróbować? Pewnie, że byś chciała! Przecież nic nie stoi na przeszkodzie. Taka wspinaczka to idealna zabawa dla osób lubiących sport. Wspinaczka, a następnie zjazd w dół.

Wspinaczka po drabinkach, przejścia w siatkach, rurach, które często mają dodatkowe przeszkody (raz trzeba podskoczyć, raz się schylić, czołgać).

Rowerki z możliwością posadzenia malucha z tyłu (trochę niewygodne jak masz długie nogi, ale można wytrzymać tę małą niedogodność).

Dodatkową frajdą na takim placu zabaw są maszyny z zabawkami – wrzucasz pieniążek i łowisz zabawkę. Wciągające:)

Możliwość wykupienia posiłku

Dużym plusem jest możliwość wykupienia posiłku na takim placu zabaw, dzięki czemu nie trzeba stać w kuchni i gotować obiadu, ani brać suchego prowiantu.

Odreagowanie stresu

Dodatkowe korzyści z takiej zabawy to szansa na odreagowanie stresu, szansa na dostarczenie organizmowi odrobiny ruchu (zwłaszcza jeśli masz siedzący tryb pracy) i przede wszystkim – świetna zabawa!

Nie wstydź się i daj się ponieść odrobinie szaleństwa, przecież dziecko tkwi w każdym z nas:)