Pasja – to coś niezwykłego, coś co napędza nas do działania, motywuje do wstania rano z łóżka i coś co pozwala ładować swoje wewnętrzne baterie, niezależnie od sytuacji, w której się znajdujemy. 

Jedni lubią sport, inni gry video, a jeszcze innych bez reszty pochłania wizja aranżacji i dekoracji wnętrz, zabawa stylami i poszukiwanie nowych, oryginalnych rozwiązań na dostosowanie otoczenia do swoich potrzeb, do swojego charakteru i emocji. Jednym z nurtów dekoracji wnętrz, który w ostatnich latach przeżywa swój swoisty renesans to powrót do wykorzystania plakatu jako formy ekspresji i nowego stylu w aranżacji wnętrz.

Plakaty – fenomen wnętrz

Co takiego mają w sobie plakaty, że dziś stanowią one nową i prężnie rozwijającą się siłę aranżacyjną dla wnętrz? Przede wszystkim nieprzewidywalny charakter, który możemy de facto dostosować do swoich potrzeb i wymagań. Nowoczesne plakaty potrafią w mgnieniu oka niemal zaczarować wnętrze i zmienić je tak by nas uspakajało lub wręcz przeciwnie, pobudzało do działania i krzyczało energią.

plakat posterilla1

Różnorodność form, rozmiarów i przekazu, które mogą prezentować plakaty jest niemal nieskończona, zwłaszcza w przypadkach, w których sami możemy je modyfikować i aranżować zgodnie ze swoimi oczekiwaniami. Plakaty mogą również wiele powiedzieć o nas samych, bowiem to my je przecież wybieramy, a podczas tego wyboru kierujemy się tylko nam znanymi przesłankami. Może to być impuls, może przemyślana decyzja, a może rozwijająca się w nas samych nowa inspiracja, którą pragniemy w jakiś sposób uzewnętrznić. Plakat jest ku temu doskonałą formą przekazu.

Artystyczny przekaz plakatów

Nowoczesne plakaty dekoracyjne do wnętrz są dewizą artystycznej wizji i mogą przybierać różnorodne formy, od plakatów z grafikami po plakaty typograficzne, z napisami lub całymi sentencjami lub cytatami, które nas zainspirują lub rozbawią. Plakaty mogą mienić się kolorami, lub tonować wnętrza swoimi czarno-białymi barwami, mogą swobodnie zawisnąć na ścianie lub stanowić ciekawą dekorację postawione na półce czy oprawione w gustowną aczkolwiek skromną ramkę.

plakat posterilla2

Plakaty są również uniwersalną formą dekoracji, która idealnie sprawdza się zarówno w salonie, w sypialni, w kuchni czy w pokoju dziecka. Wystarczy wybrać i dopasować wzór plakatu i stworzyć dzięki niemu niepowtarzalny charakter wnętrza, niespotykany nigdy i nigdzie wcześniej, po czym czerpać z niego inspirację do dalszego działania i pokonywania wszelkich przeciwności, jakie będziemy spotykać na swojej drodze.

Plakaty – gdzie ich szukać?

Plakaty do wnętrz są dewizą nowoczesnego spojrzenia na istotę dekoracji i aranżacji przestrzeni w jakiej się znajdujemy, to oryginalny pomysł na łatwe wprowadzenie zmiany w naszym otoczeniu. Takie oryginalne rozwiązania prezentuje m.in. marka Posterilla – firma z Gliwic. Plakaty jakie tworzy Posterilla to wyjątkowe, bo całkowicie autorskie i niepowtarzalne wzory utrzymane w różnorodnej i nadającej się do rozmaitych wnętrz stylistyce. Na stronie https://posterilla.pl znajdziemy zatem plakaty dla dzieci jak i plakaty z wzorami, które sprawdzą się w dekoracji kuchni czy salonu. Spory potencjał prezentują również plakaty z sentencjami, w których zwięźle, acz treściwie autorzy prezentują inspirujące motta czy frazy napawające nas nową energią.

plakat posterilla3

Plakat we wnętrzu naszego mieszkania czy biura mogą przybierać różne formy i znaczenia, jednak to jak wpłyną na nasze otoczenie zależy tylko od nas samych i od wizji, jaką będziemy kierować się przy aranżacji przestrzeni. Jedno jest jednak pewne, wraz z rozwojem i wzrostem znaczenia plakatów, ich możliwości aranżacyjne stają się niemal nieskończone.