Legalne zakłady bukmacherskie to nie tylko emocje związane z typowaniem – to również bonusy bukmacherskie dla nowych graczy. Co możemy uzyskać za sam fakt utworzenia konta gracza?

Nowelizacja ustawy hazardowej z 2016 roku doprowadziła do tego, że polski rynek bukmacherski musiał w pewnym sensie narodzić się na nowo. Szczegółowe i czasochłonne procedury uzyskania licencji oraz duże ograniczenia dotyczące reklamy sprawiły, że wielu bukmacherów do tej pory nie odzyskało pozycji, którą posiadało przed wprowadzeniem zmian. Obecnie mogą przyciągać nowych graczy przebudowaną ofertą zakładową i bonusową, licznymi promocjami oraz szeregiem innych atrakcji.

Jako że wiele kobiet zastanawia się nad założenie konta u bukmachera, to w niniejszym tekście przedstawimy, co czeka na początkującego użytkownika, który decyduje się na grę u legalnego bukmachera. Należy tu podkreślić, że obstawianie zakładów w firmie bez licencji grozi konsekwencjami prawnymi. Mając to na względzie, pochylimy się wyłącznie nad podmiotami dysponującymi zezwoleniem Ministerstwa Finansów. No i od razu trzeba podkreślić że nie zachęcamy do gry, bo obstawianie zazwyczaj kończy się sporym „minusem”.

Co czeka na nowych graczy, jakie bonusy?

Obecnie do wyboru mamy kilkunastu legalnych bukmacherów, którzy działają w obrębie internetu (w ramach strony www oraz aplikacji na urządzenia mobilne) bądź za pośrednictwem punktów stacjonarnych. To, jaką formę gry wybierzemy, zależy tylko od nas. Starsi bywalcy zakładów bukmacherskich, preferujący standardowe metody, na pewno docenią jednostki naziemne. Co prawda nie wszystkie firmy je posiadają, ale wybór jest stosunkowo duży. Z kolei nowoczesne i funkcjonalne punkty dostępowe online czekają na każdego, kto ceni sobie szybki dostęp do zakładów z każdego miejsca. Wystarczy jedynie posiadać telefon z aplikacją i nie ma znaczenia, gdzie aktualnie jesteśmy – oferta bukmachera jest dostępna na wyciągnięcie ręki. Łatwość wypełniania kuponów nie powinna jednak popychać gracza w skrajności. Pamiętajmy, że zakłady bukmacherskie, jak również szeroko rozumiany hazard, mogą uzależniać i są przeznaczone tylko dla osób pełnoletnich.

Kiedy już zdecydujemy się na utworzenie indywidualnego konta, powinniśmy wiedzieć, co dana firma przygotowała dla nas za sam fakt, że się u niej zarejestrowaliśmy. Aby móc grać u legalnego bukmachera za pośrednictwem internetu, musimy mieć konto ze statusem co najmniej tymczasowym (tam, gdzie jest taka opcja). Żeby go uzyskać, należy wejść na stronę www firmy, kliknąć w okienko rejestracyjne, a następnie przejść kilkuetapową procedurę. W większości przypadków wystarczy podać podstawowe dane osobowe i dostępowe (ustalić hasło oraz nazwę użytkownika), żeby móc przystąpić do zawierania zakładów. Jednak musimy mieć na uwadze, że konto tymczasowe ma swoje ograniczenia. Jako posiadacz profilu, który nie jest w pełni aktywny, możemy tylko wpłacać środki finansowe oraz „puszczać” kupony. Najważniejszy minus takiej gry to brak możliwości wypłaty ewentualnych wygranych. Żeby zapewnić sobie możliwość korzystania ze zdobytych pieniędzy, musimy mieć konto stałe. Jak zmienić jego status? Konieczne jest uzupełnienie danych o skan dowodu osobistego oraz dane przelewowe (trzeba przypisać do profilu własne konto bankowe). Po pozytywnym przejściu weryfikacji ze strony pracownika bukmachera gracz otrzyma dostęp do pełnej oferty zakładów.

Z czym wiąże się konto stałe? Przede wszystkim z pełnym pakietem bonusów bukmacherskich, z jakich ma szanse skorzystać dany gracz. W trakcie tworzenia profilu możemy zgodzić się (bądź nie) na pakiet powitalny, którego wysokość jest uzależniona od naszego pierwszego depozytu (lub depozytów). Maksymalną kwotę, jaką jesteśmy w stanie uzyskać, ustala sam bukmacher. Może sięgać od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Posiadając kody promocyjne, możemy ją dodatkowo zwiększyć lub uzyskać inne profity. Aby zdobyć fizyczny dostęp do swoich wygranych (móc przelać je na własne konto bankowe), należy spełnić szereg wymagań, każdorazowo opisanych w regulaminie bonusu. W większości przypadków polega to na odpowiednim obrocie tymi środkami – trzeba zawrzeć zakłady za wielokrotność dodatku ze ściśle określonymi kursami zdarzeń na kuponie. Posłużymy się następującym ogólnym przykładem, który dobrze oddaje całą procedurę:

wpłacamy 500 zł w ramach pierwszego depozytu i otrzymujemy drugie tyle jako bonus powitalny. Aby ten bonus był nasz, musimy obrócić tą kwotą trzy razy (zawrzeć zakłady za 1500 zł), przy czym do obrotu wliczane są wyłącznie kupony z minimalnym kursem na poziomie 2.00. Mogą wystąpić ograniczenia na kurs pojedynczego zdarzenia, jeżeli kupony, jakimi operujemy, są akumulowane.

Ponadto istnieje możliwość ograniczenia czasowego na dokonanie obrotu (np. do 90 dni).

Bonus powitalny to znaczny dodatek, dodatkowe środki, które zasilą indywidualny bankroll, niekiedy przy niewielkim wysiłku. Kiedy zdecydujemy się na założenie konta u bukmachera, skorzystanie z takiego bonusu powitalnego może znacząco powiększyć budżet, jaki zakładamy na grę. Uważajmy jednak aby nie przesadzać z grą, ponieważ od zakładów bukmacherskich bardzo łatwo można się uzależnić. Dlatego nie polecamy rozpoczynania gry.