Podłoga potrafi być ozdobą wnętrza, zarysowana czy trwale zabrudzona od razu przykuwa uwagę gości, dlatego ważne jest, aby była estetyczna. Należy się jednak zastanowić jak ją dobrać, tak aby była także trwała, a jej czyszczenie i konserwacja nie pochłaniały dużej ilości czasu i energii.   Dobrym rozwiązaniem są podłogi z winylu, które ostatnimi czasy zdobywają coraz większą popularność.

FUNKCJONALNOŚĆ, ZDROWIE, BEZPIECZEŃSTWO

Winyl to rozwiązanie wcale niedrogie, a w dodatku estetyczne i naprawdę gustowne. To rozwiązanie nie tylko trwałe, ale wbrew powszechnym opiniom zdrowe w użytkowaniu i nie generujące problemu w utrzymaniu czystości podłóg. W nowoczesnym designie XXI wieku panele i płytki winylowe bezsprzecznie konkurują z podłogami drewnianymi i cieszą się coraz większym uznaniem użytkowników. Winyl jest tworzywem polecanym jako materiał podłogowy dla alergików, astmatyków oraz dzieci. Należy jednak zwrócić uwagę, aby wybierać podłogi winylowe produkowane metodą bezftalanową, należą do nich wykładziny firmy Tarkett, bezpieczne dla małych dzieci, którym zdarza się wkładać do buzi przedmioty, wcześniej leżące na podłodze.

JAK DOBRAĆ RODZAJ WYKŁADZINY?

Przy wyborze wykładziny należy zwrócić uwagę na grubość produktu – bo ta może wahać się od niecałego milimetra do ponad 3 mm. Od grubości materiału zależy, w jakim stopniu zostanie wytłumiony dźwięk lub zamortyzowany upadek przedmiotów. Istotna jest także grubość samej warstwy użytkowej, bo to od niej zależy między innymi wytrzymałość podłogi winylowej.

ESTETYKA I DESIGN

Czy winyl musi się kojarzyć z PRL-owskim gumolitem? Oczywiście, że nie! Producent paneli i płytek winylowych Tarkett oferuje na przykład bardzo różnorodne wzory i kolory. To przede wszystkim materiały upodobnione do naturalnych, takich jak drewno czy kamień. Podłogi mają również różne tekstury – gładkie, chropowate, głęboko tłoczone. Wzory imitujące wytarte dębowe podłogi przypominają te prawdziwe i ręcznie wykonane, a klasyczne wzory drewna stwarzają wrażenie elegancji i autentyczności. Jeżeli cenisz sobie bardziej surowe, nowoczesne wnętrza możesz wybrać mineralizowane wzory w kolorach szarości. A co wtedy, gdy znudzi Ci się kolor podłogi? Możesz w łatwy sposób zamontować Starfloor Click. Panele i płytki można układać nawet na istniejącej podłodze bez ryzyka jej uszkodzenia. Nie będzie potrzebowała specjalistycznych narzędzi ani kleju, ponieważ montaż opiera się na systemie kliknięć będziesz go w stanie przeprowadzić sama nie robiąc bałaganu, który powstaje przy tradycyjnym remoncie.

ODPORNOŚĆ I PIELĘGNACJA

Panele i płytki z wykładziny winylowej są trwałe i odporne na zarysowania i wilgoć. Ich pielęgnacja nie jest czasochłonna i nie wymaga wielkiego zaangażowania – zupełnie niepotrzebne jest woskowanie ani glazurowanie. Wystarczy podłogę odkurzyć i umyć łagodnym środkiem do podłogi. A co w przypadku, kiedy pojawią się większe zabrudzenia np. z benzyny, albo smaru? Możemy spokojnie użyć rozpuszczalnika, albo innego silniejszego detergentu – podłoga winylowa nie ulegnie zniszczeniu.