Aranżacja pokoju dziecięcego jest szczególnym wyzwaniem. Przestrzeń przeznaczona dla najmłodszych domowników powinna bowiem nie tylko zachwycać estetycznym wykończeniem, ale też – zapewniać bezpieczeństwo. Dlatego przy wyborze produktów do pokoju dziecięcego tak ważne są ich właściwości i receptury.

Farby z linii Tikkurila Optiva nie tylko dają nam gwarancję najwyższej jakości, ale też pomagają chronić zdrowie nasze i naszych najbliższych. Ich bezpieczna, ekologiczna receptura sprawia, iż są idealnym wyborem do pokoju dziecięcego. Potwierdzeniem tego jest międzynarodowy certyfikat Ecolabel, którym farby Tikkurila Optiva są wyróżnione. Dla jego uzyskania konieczne jest spełnienie najwyższych norm ekologicznych, obejmujących pełen cykl życia produktu. Ponadto, farby te posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, dlatego są zalecane osobom szczególnie wrażliwym (również dzieciom) i ze skłonnością do alergii. Co istotne, farby Tikkurila Optiva wyróżnia brak rozpuszczalników organicznych (w tym zero LZO – lotne związki organiczne). Produkty o takiej recepturze – bezpiecznej dla zdrowia i środowiska, możemy bez obaw stosować w dziecięcym pokoju.

Kolekcja Tikkurila Optiva to prawie 13 tysięcy odcieni, wśród których z pewnością znajdziemy kolory idealne do królestwa każdego z najmłodszych domowników – pobudzające wyobraźnię, ale też przynoszące odprężenie i pomagające wypocząć po pełnym wrażeń dniu.