Jeżeli w codziennych stylizacjach stawiamy na oryginalność, z pewnością lubimy podkreślać przemyślaną garderobę oryginalną biżuterią. Niestety, ale akcesoria oferowane w sklepach nie dorównują zwykle jakością tym, które wykonamy samodzielnie.

Jeżeli zależy nam na trwałych produktach, które będą niepowtarzalne, dodatki handmade z pewnością sprawdzą się w połączeniu z naszym ubiorem. Możemy wykonać je samodzielnie wykorzystując do tego półfabrykaty do biżuterii – duży wybór pomoże nam stworzyć wymarzoną bransoletkę czy kolczyki.

Półfabrykaty do biżuterii – co to takiego?

Półfabrykaty są wszelkimi koniecznymi do tworzenia biżuterii elementami. To rzeczy, które służą na przykład do zapinania, nawlekania czy złapania. Za sprawą elementów takich jak bazy do kolczyków, klipsy, szpilki, bigle oraz haczyki możemy stworzyć swoją własną wizję kolczyków. Bez względu na to, czy będą to długie wiszące ozdoby, czy może krótkie sztyfty. Gumki, łańcuszki, druty, sznurki, linki lub rzemienie mogą połączyć nasze projekty w naszyjniki oraz bransoletki. Do wykończenia produktów nie braknie również zapięć, końcówek do wklejania albo zaciskania czy kółek.

Półfabrykaty do tworzenia biżuterii to pozornie sporo powtarzających się akcesoriów. Każdy projekt biżuteryjny, każda technika wymaga zastosowania półfabrykatów. Bez względu na to, czy będzie to łatwa do wykonania nawlekana bransoletka (gdzie konieczna jest wyłącznie gumka i przekładki) czy wieloelementowy, bardzo skomplikowany projekt zrobiony z zastosowaniem techniki sutasz – półfabrykaty będą niezbędne.

Półfabrykaty do tworzenia biżuterii – na co zwrócić uwagę?

Półfabrykaty do tworzenia biżuterii powinny być dopasowane pod względem kolorystycznym. Ma to nie tylko znaczenie wizualne. Należy przy tym pamiętać, iż nawet odcień żółtego złota może się trochę od siebie różnić intensywnością, zależnie od zakupionej paczki półfabrykatów. Zatem, jeśli zaplanowaliśmy stworzenie kompletu zawierającego np. zawieszkę, bransoletkę oraz kolczyki, zwracajmy uwagę na to, czy wybrane części do tworzenia biżuterii mają taki sam odcień, czy to srebra, złota lub inny.
Drugą kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy każdy z półfabrykatów do tworzenia biżuterii pasuje do reszty przez nas wybranych. Jeżeli zatem kupiliśmy już sztyft do kolczyków z otworem ok. 2,5 mm, to musimy dobrać łańcuszek albo pierścień do podwieszania o takiej średnicy, która przejdzie poprzez otwór w sztyfcie. W przeciwnym wypadku nie będziemy w stanie przewlec jednego przez drugie. W konsekwencji na pewno nie stworzymy kompletnej biżuterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj