Jeżeli zależy Wam na poznaniu jednego z niezwykłych regionów Polski, z pewnością warto wybrać się na Kaszuby. Sporo osób wybiera to miejsce do spędzenia wakacji, ale na początek można zaplanować sobie tutaj weekend. Czeka tu na nas około 700 jezior, cztery parki krajobrazowe warte uwagi oraz dwa parki narodowe. Oczywiście nie uda się zobaczyć wszystkiego za jednym razem, ale niewątpliwie kilkudniowy wypad pomoże nam oderwać się od miejskiego zgiełku. Na co warto zwrócić uwagę, jeżeli chcemy odpocząć na łonie natury? Zastanowimy się nad tym w dalszej części naszego tekstu.

Domki letniskowe Kaszuby, czyli doskonałe miejsce na odpoczynek

Oprócz tego, że Kaszuby mają nam wiele atrakcji do zaoferowania, w tym mnóstwo ciekawych historycznie miejsc i zabytków, a także najróżniejszych eksponatów i pomników przyrody, możemy wybrać się na weekendowy urlop, który spędzimy w cichym i spokojnym miejscu na łonie natury. Naturalnie, jeżeli chcemy znaleźć odpowiednie dla nas domki letniskowe Kaszuby, bez wątpienia powinniśmy dokładnie przyjrzeć się ofertom, który w ogóle bierzemy pod uwagę. Kluczowe jest na przykład to, że nie we wszystkich miejscach będziemy mogli pojawić się z naszym zwierzakiem. Ponadto, jeżeli planujemy tylko i wyłącznie pasywny odpoczynek, niewątpliwie warto wybrać takie domki letniskowe Kaszuby, które oferują nam wiele udogodnień w postaci własnego tarasu, sauny, siłowni zewnętrznej i tak dalej.  oprócz tego, kiedy chcemy przyjechać na Kaszuby z dziećmi, ciekawą atrakcją dla maluchów będzie dodatkowy plac zabaw do własnej dyspozycji.

Dlaczego warto wybrać Kaszuby na urlop?

Tak naprawdę nawet weekendowy wypad na Kaszuby może nam dostarczyć mnóstwo wrażeń, niczym swoista podróż dookoła świata. Mimo tego, że jest to dość niewielki region Pomorza Gdańskiego, znajdziemy to mnóstwo atrakcji. Bez względu na to, czy planujecie romantyczny wypad we dwoje, wycieczkę w większym gronie, czy po prostu rodzinny wypad, na Kaszubach zaspokoić e swoje oczekiwania. To właśnie tutaj czeka na was około 700 jezior, Wieżyca, która stanowi najwyższe wzniesienie na Niżu Środkowoeuropejskim od Europy Zachodniej aż tak naprawdę po Ural, a także zachwycające uroki przyrody, które możemy odkrywać w narodowych, poznawać w czterech parkach krajobrazowych i odwiedzić ponad 50 rezerwatów.

Kilka miejsc, w które warto zobaczyć, będąc na Kaszubach

Jeżeli szczególnie zależy nam na odkrywaniu Kaszub, z pewnością najpiękniejszą trasą okaże się be zwątpienia popularna Droga Kaszubska. To właśnie tutaj za każdym wzniesieniem i ciekawym zakrętem będzie czekał na nas zachwycający widok nie tylko jezior, ale również lasów i łąk. To w tym miejscu możemy pełną piersią wdychać kaszubskie powietrze, co niewątpliwie będzie doskonałą chwilę oddechu od miejskiego zgiełku. Czeka na nas panorama na Jezioro Białe i dostrzeżemy tutaj umiejscowioną na jego brzegu wieś Chmielno. Otoczona jest ona pięcioma jeziorami połączonymi przesmykami. Ten widok naprawdę potrafi zachwycać. Jeżeli chcecie popłynąć kajakami, to właśnie w Chmielnie rozpoczyna się znany i lubiany szlak wodny, który nazywa się Kółkiem Raduńskim.  jednak tylko prawdziwi miłośnicy i najwytrwalsi kajakarze poradzą sobie z przepłynięciem 14 jezior.

Zachwycającym miejscem okaże się także Stary Młyn w Chmielonku, Jezioro Brodno Małe, a także Ciekawy punkt widokowy na Złotej Górze. Nie możemy pominąć również Jeziora Ostrzyckiego, które wyróżnia się wyjątkowo czystą wodą, przybierająca granatową. Stąd warto odwiedzić szczyt Wieżycy i podziwiać zalesione brzegi jezior, Gdzie rosną ponad 150-letnie bułki. Tak naprawdę to właśnie ten widok z tej wieży będzie dopełnieniem całej wędrówki, gdyż zapartym tchem będziemy mogli podziwiać pejzaż w Szwajcarii Kaszubskiej.

Podsumowanie

Kaszuby są doskonałym miejscem na wypadek dla osób, które lubią zgiełk oraz spokój. Pierwsza grupa powinna wybrać atrakcje położone bliżej morza, Gdzie możemy liczyć na tłumy, kolorowe stragany i tak dalej. Jednak ci, którzy chcą odpocząć od miejskiego zgiełku i zachłysnąć się Kaszubskim klimatem, powinni wybrać czas spędzony na łonie przyrody. Ponadto warto odpowiednio wcześnie zwrócić uwagę na domki letniskowe Kaszuby. Wiele ciekawych miejsc znajdziemy świetnie usytuowanych. Dogodna lokalizacja pozwoli nam na dotarcie do najbardziej obleganych miejsc tego regionu, a jednocześnie fakt, że będą one usytuowany z dala od miejskiego zgiełku, uda nam się odpocząć w ciszy i spokoju.