Sezon letni to taki czas, na który czeka się z niecierpliwością. Jednak parę dni z upałem potrafi być prawdziwym utrapieniem szczególnie dla osób starszych, czy dzieci. W takim okresie wiele osób decyduje się na kupno urządzenia, który nieco ochłodzi nagrzane niemiłosiernie powietrze. Jakiego typu sprzęty cieszą się dużą popularnością?

Jeśli nie klimatyzacja to co?

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl, jest klimatyzacja. Natomiast oczywiście zakup drogiego i efektywnego sprzętu nie zawsze jest w zasięgu finansowym, nie mówiąc już o konieczności montażu klimatyzacji w domu przez specjalistów. Dlatego też wiele osób korzysta z możliwości innych popularnych urządzeń. Na początku warto wspomnieć o tradycyjnych wentylatorach, które są ekonomicznym wyborem. Te proste urządzenia na pewno zna każdy. Mowa tutaj o wiatraku zamkniętym w bezpiecznej obudowie. W zależności od modelu można taki sprzęt chłodzący umiejscowić na podłodze, biurku, jak również zawiesić pod sufitem. Wersja podłogowa ma wyższą podstawę niż biurkowa. Zajmuje natomiast dość sporo miejsca. Zawieszenie wiatraka pod sufitem rozwiązuje problem niewielkiej przestrzeni. Jeszcze ciekawszym wyjściem jest wentylator kolumnowy, który jest wąski i wysoki. Bardzo estetycznie się prezentuje, a do tego jest wydajny.

 

popularne urzadzenia chlodzace na lato1

 

Co jest alternatywą dla wentylatorów?

Innym rozwiązaniem jest cyrkulator. Chodzi o urządzenie, które jest nie tylko inne z nazwy, ale także różni się zasadą funkcjonowania. Jak działa cyrkulator powietrza?Wprawia on w ruch powietrze i zapewnia jego ciągły przepływ. Nie jest to chłodzenie punktowe, lecz zapewnienie podobnej temperatury w pomieszczeniu, w którym cyrkulator się znajduje. W przypadku wentylatora możemy liczyć na orzeźwienie, jeśli jesteśmy na wprost źródła podmuchów. Warto tutaj wspomnieć o tym, że tego typu sprzęt równie pomocny okaże się także zimą. Dzieje się tak, ponieważ sprawnie rozprowadza ciepło po całym pomieszczeniu, zapewniając taką samą temperaturę nie tylko w jednym punkcie.

popularne urzadzenia chlodzace na lato3

O czym warto pamiętać, zaopatrując się w powyższe urządzenia?

Przed zakupem warto zadać sobie pytanie, co jest dla nas priorytetem, gdy chodzi o zakup sprzętu, o którym tutaj mowa. Dla jednych będzie to cena, dla innych wydajność, dla jeszcze innych gabaryty i wygoda. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że dany sprzęt może mieć dodatkowe funkcje, które będą przydatne na co dzień. Trzeba wspomnieć o obsłudze z użyciem pilota, dzięki czemu można sterować wentylatorem lub cyrkulatorem na odległość, będąc na przykład w innym kącie pokoju. Ponadto niektóre z urządzeń, szczególnie te o dużych gabarytach powinny mieć możliwość łatwego przesuwania z jednego miejsca na drugie. Ułatwieniem będzie podstawa wyposażona w kółka. Nie bez znaczenia jest też moc, która przekłada się na wydajność danych modeli.

Na koniec jeszcze jedna ważna uwaga, a mianowicie nie zostawiajmy zakupu wentylatora, czy cyrkulatora na ostatnią chwilę. Musimy pamiętać, że nie tylko my wpadniemy na pomysł zakupu urządzenia chłodzącego, kiedy zacznie nam doskwierać upał. Możemy mieć wtedy problem ze zdobyciem tego najbardziej popularnego modelu, na którym nam zależy.