Portfolio fotomodelki jest podstawą do uzyskania angażu do profesjonalnych sesji. Jeśli dopiero planujesz rozpoczęcie kariery i nie wiesz, w jaki sposób przygotować wybór zdjęć składających się na Twoją wizytówkę, zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Skąd wziąć zdjęcia?

Twoje portfolio fodomodelki powinno prezentować wysoką jakość. Jeżeli przygotujesz zbiór zawierający wyłącznie amatorskie zdjęcia – przed lustrem czy selfie – efekt nie będzie zachęcający niezależnie od Twojej urody i potencjału. Warto więc zastanowić się, w jaki sposób pozyskać profesjonalne zdjęcia.
Sesja TFP
Na profesjonalnym portfolio zależy zarówno fotomodelkom, jak i fotografom, stąd częstym zjawiskiem jest współpraca TFP (ang. time for picture). Mówiąc krótko, jest to rodzaj barterowej wymiany przynoszący obopólne korzyści. Ty pozujesz, a fotograf wykonuje swoją pracę, w efekcie oboje zyskujecie zdjęcia do portfolio. Współpraca jest darmowa, więc nie musisz za nią płacić, ale nie otrzymujesz też wynagrodzenia (poza cennymi w tym momencie zdjęciami do portfolio).
Nie zmienia to faktu, że zarówno fotomodelki, jak i fotografowie w trakcie sesji TFP powinni wykazywać się maksymalnym zaangażowaniem. Choć nie jest to projekt komercyjny, dla obu stron powinna liczyć się jakość efektu końcowego, z którego będą przecież korzystać. W dobie internetu znalezienie fotografów zainteresowanych współpracą TFP jest łatwe, jednak należy pamiętać o ustaleniu wszystkich szczegółów sesji jeszcze przed jej rozpoczęciem.

Profesjonalna sesja

Jeżeli jesteś zdeterminowana, żeby stworzyć portfolio fotomodelki, które umożliwi pozyskanie zleceń i udział w ekscytujących projektach, rozważ inwestycję w profesjonalną sesję. Skoro zamierzasz zapłacić fotografowi za usługę, wybierz takiego, który specjalizuje się w zdjęciach, na jakich Ci zależy. Marzysz o czarno-białym portrecie? A może wyjątkowej o sesji w stroju kąpielowym w ciekawej okolicy? Nie zawsze uda się zrealizować wymarzone fotografie w ramach bezpłatnej współpracy FTP. Oprócz portfolio nie zapomnij o porównaniu cenników fotografów, aby wybrać najatrakcyjniejszą ofertę.

sexyyoungbeautywomaninflutteringreddress

Selekcja zdjęć do portfolio fotomodelki

Oto kilka najważniejszych zasad dobrego portfolio fotomodelek.

Po pierwsze, pokaż swoją prawdziwą twarz. Nie przesadzaj z makijażem ani nie ukrywaj poszczególnych cech swojej sylwetki. Portfolio ma być czytelne i na pierwszy rzut oka prezentować Twoją urodę – cerę, sylwetkę, fryzurę, wzrost, postawę ciała i jej inne wyróżniki.
Po drugie, zadbaj o różnorodność. Portfolio złożone wyłącznie z kilku zdjęć na identycznym tle, w jednakowej stylizacji, nie jest zachęcające. Opłaca się wziąć udział w kilku różnych sesjach lub dobrze przeszukać prywatne archiwum, aby znaleźć atrakcyjne fotografie.
Po trzecie, wśród kilku lub kilkunastu zdjęć w portfolio fotomodelki powinny znajdować się polaroidy, czyli portrety całego ciała wykonane na jednolitym tle. Standardowo kobiety pozują na nich w strojach kąpielowych, a mężczyźni w bokserkach. Polaroidy wykonuje się z przodu, z profilu i z tyłu, aby ukazać na nich całą sylwetkę.
Jeżeli przygotowujesz portfolio dla konkretnej agencji lub strony internetowej sprawdź, czy istnieje określony regulamin z wytycznymi dotyczącymi formy takiego zbioru zdjęć.
Powodzenia! Agencja Infernal

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj