Strona głównaLifestylePorządki domowe - te urządzenia pomogą Ci uporać się z nimi kilka...

  Porządki domowe – te urządzenia pomogą Ci uporać się z nimi kilka razy szybciej

  Lubimy mieć porządek w domach, jednak czystość okupiona jest niekiedy wieloma godzinami żmudnej i męczącej pracy. Nie dziwi więc fakt, że spora część osób nienawidzi wręcz sprzątania. Można jednak na nowo odkryć satysfakcję wynikającą z robienia porządków, jeśli tylko skorzysta się z odpowiednich narzędzi.

  Odkurzacz piorący

  Najlepsze rodzaje odkurzaczy piorących wykonują zadanie zarówno mopa jak i tradycyjnego odkurzacza. Zapewniają one wygodę i znacznie skracają czas potrzebny do wysprzątania domu. Dzięki nim jesteśmy w stanie pozbyć się mokrych i suchych zabrudzeń za jednym razem, bez potrzeby wyciągania żadnych innych sprzętów. Odkurzacze piorące są bardzo uniwersalne i sprawdzą się w przypadku paneli, dywanów, tapicerki samochodowej, sof i innych mebli.

  Odkurzacz dla alergika

  Każdy, kto chociaż raz musiał borykać się z przykrymi objawami alergii wie, jak niekomfortowe i bolesne jest to doświadczenie. W naszym najbliższym otoczeniu znajduje się niezliczona ilość alergenów, a z ich usunięciem nie poradzi sobie każdy sprzęt. Jeśli my lub osoba z naszej rodziny jest uczulona np. na kurz, roztocza lub sierść zwierząt, to odkurzacz dla alergika jest czymś, co musi znaleźć się w naszym domu. Dzięki filtrom, które są w nich zastosowane, możliwe jest oddzielenie alergenów od powietrza i zamknięcie ich w hermetycznej torbie.

  maszyny czyszczace 

  Myjka parowa

  Istnieje kilka korzyści odkurzaczy parowych:

  1. Umożliwiają szybsze czyszczenie bez detergentów – czyszczenie parą zabija 99,99% bakterii i nie wymaga stosowania toksycznych i potencjalnie szkodliwych substancji chemicznych.
  2. Chronią przed alergiami – użycie ciepła oraz wody nie spowoduje problemów związanych z oddychaniem.
  3. Są ekonomiczne – oprócz oczywistych korzyści zdrowotnych, czyszczenie parą może zaoszczędzić wiele pieniędzy w dłuższym okresie.
  4. Usuwają pleśń – wysoka temperatura czyszczenia parą zabija pleśń nawet w trudnodostępnych miejscach.

  Myjka do okien

  Mycie okien jest dla wielu prawdziwą zmorą. Niezależnie od wykorzystanych detergentów czy sprzętów i tak najczęściej wielogodzinne mycie kończy się nieestetycznymi smugami. Parowe myjki do okien pozwalają nam wyczyścić szklane powierzchnie w kilka minut i to bez powstawania jakichkolwiek smug.

  Automatyczny odkurzacz

  Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było sobie wyobrazić, że pełna automatyka wejdzie do naszych domów tak szybko. Jednak czy jest coś lepszego niż powrót do domu, który został posprzątany pod naszą nieobecność? Automatyczne odkurzacze sprawdzą się nie tylko tym, których grafik jest wyjątkowo napięty, ale także rodzinom z dziećmi i zwierzętami.

  Stanowisko do prasowania

  Wyglądem przypominają tradycyjne deski do prasowania, jednak ich rola jest dużo większa. Potrafią bowiem przyspieszyć proces prasowania nawet o połowę, a to dzięki specjalnemu wykorzystaniu pary i wygody użytkowania.

  Pochłaniacz pyłu

  Czasem nawet wywiercenie jednego otworu nieoczekiwanie wiąże się z powstaniem ogromnego bałaganu. Pył dostaje się pod meble i osiada ścianach, co może być powodem powstania trwałego zabrudzenia. Warto więc przy wykonywaniu jakichkolwiek prac wiertarką korzystać z pochłaniaczy pyłu. Te niewielkie urządzenia mogą zaoszczędzić nam wiele stresu i pieniędzy.

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,894ObserwującyObserwuj