Jesień to zazwyczaj czas, gdy zakopujemy się pod kocem i porzucamy aktywne życie. Efekty widać zimą, gdy siłownie pękają w szwach od osób realizujących postanowienia noworoczne. W tym roku spróbuj wyłamać się z tego trendu i zamiast serialowych maratonów połączonych z zajadaniem słodkości, wybierz testowanie nowych form spędzania wolnego czasu.

1. Zagraj w grę planszową – Ego, Santiago, 5 sekund

Fajne gry planszowe to doskonała propozycja na kreatywne spędzenie wieczoru w gronie przyjaciół. Jednocześnie jest to gwarancja udanej imprezy, a z czasem także pretekst do częstszych spotkań.

Jeśli gry planszowe kojarzysz z dziecięcą rozrywką, jesteś w błędzie. Na rynku jest wiele propozycji, które ucieszą też dorosłego. Przykładowo, gra towarzyska Ego zapewnia nie tylko wiele emocji związanych z rywalizacją, ale i wiele zaskoczeń. Gracze odpowiadają na niebanalne pytania dotyczące ich życia prywatnego i przekonań, a przeciwnicy starają się prawidłowo wytypować odpowiedzi. Gra gwarantuje nie tylko salwy śmiechu, ale i lepsze poznanie przyjaciół.

Jeśli wolisz gry z fabułą, dobrym rozwiązaniem może być Santiago, w której wcielasz się w osadnika i dbasz o rozbudowanie swojej farmy, rywalizując z przeciwnikami.

Jeszcze inną propozycją jest gra 5 sekund, w której pod presją czasu uczestnicy odpowiadają na pytania lub decydują o przekazaniu ruchu przeciwnikowi. Fajne gry planszowe pozwalają na niebanalne spędzenie wieczoru, a ich oferta jest tak różnorodna, że każdy znajdzie coś dla siebie.

2. Naucz się języka obcego – aplikacje i lekcje online dla zapracowanych

Nauka języków obcych jest dzisiaj łatwiejsza, niż myślisz. Mając połączenie z Internetem, możesz zacząć uczęszczać na lekcje nawet bez wychodzenia z domu. Istnieje wiele aplikacji na smartfon: na przykład Duolingo albo Babbel.

W Duolingo sama ustawiasz czas trwania i częstotliwość powtórek. Brak czasu nie jest już wymówką, bo uczyć możesz się nawet, jeśli masz jedynie 5-10 minut dziennie.

Babbel to kolejna propozycja, jeśli możesz przysiąść do nauki na krótką chwilę. Aplikacja oferuje kursy językowe w 13 językach – od poziomu podstawowego aż do zaawansowanego. Popularne stały się także korepetycje online. Aby odbyć kurs języka obcego, wystarczy mieć dostęp do Internetu oraz program Skype, umożliwiający telekonferencję. Jeśli zatem mieszkasz poza miastem, odległość nie jest już wymówką. Co da ci nauka nowego albo odświeżenie starego języka? Dostęp do kultury innego kraju, motywację do podróży, a może także szansę na zawarcie nowych znajomości?

3. Rusz się! Taniec, joga, gimnastyka!

Jeśli zawsze marzyłaś o tańcu lub nauce sztuk walki, spróbuj zacząć uczęszczać na lekcje. A może joga lub trening z piłką byłyby zbawienne dla twojego zmęczonego siedzeniem kręgosłupa?

Ciało człowieka nie zostało zaprojektowane, aby leżeć na kanapie. Być może po prostu nie poznałaś jeszcze swojego ulubionego sportu. Jesień to wspaniały czas na wypróbowanie różnych możliwości. Nawet, jeśli mieszkasz poza miastem, możesz zacząć wykonywać proste ćwiczenia, korzystając z licznych materiałów dostępnych w Internecie.