Mamy przyjemność poinformować o premierze książki Wojciecha Bonowicza pt. Dziennik pocieszenia. Autor nominowany do Nagrody Literackiej Nike i laureat Nagrody Literackiej Gdynia, z właściwą sobie życzliwością próbuje wskazać nam, gdzie szukać ukojenia w czasach zamętu.

„Dziennik pocieszenia” to książka, która w sposób subtelny i piękny przemyśla temat życia, śmierci oraz ludzkich relacji. Autor, Wojciech Bonowicz, poprzez swoje refleksje, pozwala czytelnikowi zagłębić się w introspektywną podróż, w której każda strona przynosi nowe spostrzeżenia i wzruszenia…

dziennik pocieszenia

Wojciech Bonowicz, zaprasza do refleksji i poszukiwania źródeł pocieszenia i radości. Przeprowadza nas przez trudy dzisiejszego świata – wieczny brak czasu, kryzysy i epidemię samotności. Z życzliwością i niepodrabialnym humorem pokazuje, jak odnajdować równowagę i pełnię. Radzi, by zaufać nadziei, z której wyrasta każda szansa na lepsze.

Wojciech Bonowicz pokazuje, jak odnaleźć głębszy sens w codzienności, lekturze, niespiesznej obserwacji świata, uważności na innego. W „Dzienniku pocieszenia” trochę jest „krzątactwa”, trochę poezji, a trochę ducha Tao Te Ching. Ale przede wszystkim oryginalny głos, spojrzenie i mądrość.

– Tomasz Stawiszyński

Kiedy jest nam źle, poczytajmy Bonowicza. Są ludzie, którzy mogą podsycić nasz gasnący ogień. Bonowicz jest jednym z nich. Mówi do nas z miejsca utraty wiary, że zmiana jest możliwa. „Dziennik pocieszenia” – tego nam potrzeba, kiedy ogarnia nas zwątpienie i gaśnie nadzieja.

– Justyna Sobolewska

Premiera "Dziennika pocieszenia" Wojciecha Bonowicza

Ponadto, „Dziennik pocieszenia” nie jest jedynie opowieścią o chorobie czy konfrontacji ze śmiercią. To także zbiór mądrych przemyśleń na temat miłości, przyjaźni i relacji międzyludzkich. Bonowicz umiejętnie ukazuje, jak ważne są te więzi w obliczu trudności i jak mogą stanowić oparcie nawet w najtrudniejszych chwilach.

Styl pisarski autora jest pełen delikatności i głębi, co sprawia, że książka czyta się niezwykle płynnie i angażująco. Bonowicz potrafi wyrazić najtrudniejsze uczucia i myśli w sposób prosty, ale zarazem bardzo przekonujący i sugestywny.

W skrócie, „Dziennik pocieszenia” to niezwykle poruszająca i mądra książka, która skłania do refleksji nad życiem i jego nietrwałością. To lektura, która daje nadzieję i pocieszenie nawet w najtrudniejszych chwilach, a zarazem zachęca do doceniania każdej chwili, jaką daje nam życie. Gorąco polecamy tę książkę wszystkim poszukującym głębszego zrozumienia ludzkiej egzystencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj