Zimowa niedziela pierwszego lutego rozbłyśnie kolorami lata. Tego dnia Edynburg ożyje za sprawą rewii luksusowych kreacji w wykonaniu duetu ekstrawaganckich polskich projektantów, Ewy i Piotra Krajewskich.

Ekscentryczne duo działa od 2003 roku. Zachwycają projektami, szokują opiniami, ubierają polskie gwiazdy. Pokazy mody Krajewskich to gratka nie tylko dla fashionistów, ale i znawców sztuki. Piotr Krajewski, malarz-taszysta, zawsze uświetnia modowe show swoimi niebagatelnymi pokazami; i tym razem na otwarcie szykowana jest artystyczna niespodzianka. Jako kontynuator pollockowskiej tradycji drippingu, Krajewski, odważnie sięga po niekonwencjonalne środki wyrazu; maluje własną krwią, włosami lub ciałem modelki. Na sezon lato 2015 przygotował pokaz malowania na płótnie rozciągniętym na sztalugach oraz na modelce, kiedy to tworzy dwa obrazy w jednym.

Po efektownym performansie, na wybiegu pojawią się modelki w zjawiskowych stylizacjach. Na pokazie zaprezentowana zostanie najnowsza kolekcja duetu „Artistic Summer of Krajewscy”, której zwiewne kreacje królować będą w przyszłym sezonie wiosna/lato na eleganckich parkietach. Sukienki, podkreślające kobiece kształty, biżuteryjne zdobienia w odważnej wersji to propozycja dla tych pań, które lubią czuć się zmysłowo i wyróżniać się z tłumu. Klientki Krajewskich to kobiety odważne, świadome siebie i mody, a przy tym ceniące wygodę. Uniwersalność projektów pozwala na łączenie ich na różne – zarówno formalne i mniej formalne okazje.

Na wybiegu pojawi się znana i lubiana modelka, zjawiskowa Maja Plich, Muza Projektantów – licencjonowana pani detektyw, współwłaścicielka portalu internetowego Patriot24.net. Wśród atrakcji, oprócz spotkania z projektantami, organizatorzy zapowiadają niespodziankę w postaci tajemniczego gościa z Polski, który ostatnio nader często zjawia się na pokazach uznanej pary projektantów Krajewskich. Głęboki baryton Lecha Boronia po raz kolejny zachwyci gości podczas recitalu muzycznego.

O make-up i fryzury zadba Iwetta Fijołek-Morawska oraz Kinga Jop Gajewska z BeBeautyful, zaś modelki zdobić będzie piękna biżuteria Braccialetti.

Wszyscy goście otrzymają torby projektantów Krajewskich z prezentami, zaś na zakończenie odbędzie się loteria, w której do wygrania będzie wiele atrakcyjnych nagród, m.in. kosmetyki renomowanych firm, vouchery do restauracji, słodycze i wykwintne trunki.

Partnerzy: APIS, BOMM, BRACCIALETTI, CHILI Cosmetics, BeBEAUTIFUL, KHUBLAI Khans, Przesyłarka.pl, Dom Polski im. Gen. Sikorskiego w Glasgow, Przystanek Piekarnia, 23 Melville Street, Esteem Beauty, Controlled Image, PrintFlex, Controlled Image, Grafika Hubert Łuczak.

Patroni Medialni: PANGEA Magazine, Świat Elit, IK Imperium Kobiet, Business Woman & Life, Art Imperium, Akademia Paznokcia, Patriot24-net, Veronique, przedsiębiorcy@eu, Radio Hobby 89,4fm, AMM TV, Przeambitni.com, Biznes z klasą, Lejdiz online, Kobieta wie lepiej, Mamy Cel, Moda i ja, Emito.net, Londynek.net, Magazyn Emigrant.

Patronat Honorowy: Konsulat Generalny RP w Edynburgu.