Kawiarnie, niezależnie od miejsca na świecie, posiadają kilka wspólnych cech tworzących jeden mianownik – zazwyczaj są przytulne, oraz są miejscem, gdzie toczy się życie towarzyskie. Na poparcie naszej tezy, warto przytoczyć przykład serialu „Przyjaciele” (znanym i lubianym przez większość z nas), gdzie główni bohaterowie spędzają swój wolny czas głównie w pomieszczeniu kawiarni znanej pod nazwą „Central Park”. Rozkręcając tego typu biznes, polecamy zastosować parę trików w projekcie, aby wyposażyć kawiarnię w wabiki zachęcające do wstąpienia potencjalnych klientów.

Czerp z lokalnych dóbr

Warto wyróżnić kawiarnie dodając do aranżacji wnętrz lokalnych motywów. Mogą to być obrazy lub inne dzieła sztuki zakupione od miejscowych artystów, dekoracje nawiązujące do historii danego miejsca, lub wkomponowanie muzyki znanej i lubianej w danym rejonie Polski. Wszystko, co zachęci do wstąpienia nie tylko mieszkańców, ale również turystów spragnionych doświadczyć życia miasta od tej bardziej lokalnej strony.

Idź z duchem czasu

Nie trzeba być super obserwatorem, aby zauważyć, że społeczeństwo spędza większość czasu wpatrzone w ekrany smartphonów/ ekranów komputerowych. Jeśli chcesz, aby twoi goście czuli się dobrze, musisz zainwestować w szybki, ogólnodostępny Internet.
Ważnym atrybutem włączonym do aranżacji wnętrz są gniazdka elektryczne. Tak, właśnie one, choć tak niepozorne będą dobrym wabikiem dla klientów. Goście chętniej spędzą czas w kawiarni, będą zadowoleni z możliwości naładowania urządzeń elektrycznych przy okazji zamawiając kolejną ( już piątą?!) filiżankę latte lub super smaczny kawałek tarty z kozim serem i burakiem!
Obecnie gniazdka elektryczne są wyposażone w wejście USB a ich wygląd bez problemowo wkomponuje się w ogólną aranżację wnętrza. Postaw nie tylko na wygląd, ale również wygodę. Idź z duchem czasu i odpowiedz pozytywnie na potrzeby swoich gości.

projektowanie kawiarni2 1

Oświetlenie

Zachodząc do jakiejkolwiek kawiarni znajdującej się w Nowym Jorku, Londynie czy Sydney można zauważyć, że popularnym motywem w aranżacji wnętrz jest wyeksponowanie „obskurnej” ceglanej ściany albo rur znajdujących się przy suficie. Dla niektórych wydawać się to może zbyt hipsterskim rozwiązaniem. Jednak jeśli przyjrzymy się bardziej takie zastosowanie ma sens.

Od dłuższego czasu popularnym oświetleniem są gołe żarówki zawieszone na długich kablach. Emitują one żółte światło, które odbija się od ceglanej ściany, dzięki temu miejsce wypełnia się ciepłym blaskiem. Jest to dobre rozwiązanie, szczególnie kiedy kawiarnia otwarta jest do późnego wieczora.

projektowanie kawiarni3

Mamy nadzieję, że te trzy sprytne pomysły zostaną włączone do waszego projektu kawiarni. Pomogą ci one uzyskać oryginalny „Look” i wyróżnią z tłumu kawiarni zaprojektowanych na jeden i ten sam monotonny styl. Szukasz inspiracji? Sprawdź studioloko.pl.

Jeśli jesteś już po remoncie tego typu wnętrz, jakie inne pomocne pomysły mógłbyś zasugerować?