Najbliższe majowe dni to wytężony czas dla tegorocznych maturzystów. Jesteś jednym z nich? Przeczytałeś całą masę artykułów i obejrzałeś jeszcze więcej filmów instruktażowych, mówiących o przeciwdziałaniu stresowi, o motywacji, medytacji i nie przyniosło to oczekiwanych przez ciebie rezultatów? Oprócz zdystansowania się od wizji egzaminów, które będą jednymi z najważniejszych w Twoim życiu – przyjrzyj się przekąskom, które towarzyszą Ci podczas nauki.

Dobra przekąska – pół roboty

Ucząc się, wielu z nas sięga po różne przekąski. Pomaga nam to zredukować nieco poziom stresu i pobudzić organizm do dalszej, wzmożonej pracy. Jednak, aby jak najdłużej utrzymać efekt i być na najwyższych obrotach – warto sięgnąć po orzechy i suszone owoce. Bakalie są bowiem źródłem wielu cennych witamin i mikroelementów. Dodatkowo szybko sprawią, że zniwelujesz głód, zyskując tym samym kolejne cenne chwile na naukę.

hop

Na egzaminacyjne troski orzech włoski

Przygotowując się do egzaminów pamiętaj, aby dania i przekąski, które spożywasz dodawały ci energii. Dbaj też o to, aby się nie przejeść. Źle dobrane produkty, zjedzone w nadmiarze spowodują, że zamiast uczyć się pilnie, zaśniesz nad książkami. Dlatego planując swoją przekąskę zaopatrz się w wodę lub ulubioną herbatę i orzechy włoskie. Zawierają dużą ilość witaminy B1, są również cennym źródłem potasu i miedzi. Wszystkie te składniki wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, dzięki czemu będziesz bardziej wydajny, a co za tym idzie – szybciej przyswoisz wiedzę i uodpornisz swój organizm na stres. Szczególnie polecamy odmianę chillijską – orzechy włoskie Chandler od Bakalland to dorodne, całe połówki orzechów… idealne do główkowania przy książce.

Nie(bieskie) migdały

Często po kolejnej godzinie nauki męczą ci się oczy? Pamiętaj, żeby co jakiś czas unieść wzrok znad książek lub monitora komputera. Najlepiej zawiesić go przez moment na roślinnej zieleni, może na kasztanowcu, którego zielenienie i kwitnięcie odlicza dni do egzaminów maturalnych? Kolor zielony działa kojąco na nasze oczy, dlatego staraj się otaczać roślinami, jeśli masz taką możliwość. Podczas tej chwili przerwy możesz sięgnąć także po migdały. Zawierają witaminy B2 i PP, które sprawią, że twoje oczy będą w dobrej kondycji. Migdały są także źródłem żelaza, dzięki czemu cały twój organizm będzie się szybciej regenerował. Jakość nauki jest bardzo ważna, przekąski również! Wybieraj zatem rozsądnie – te najlepsze, ze sprawdzonych źródeł.

Mieszanka studencka na ostatnią prostą

Przygotowania do matury przypominają nieco maraton. Nie tylko jeśli chodzi o presję, ale także o wysiłek, dlatego pamiętaj o tym, aby Twoje przekąski były też odpowiednio zbilansowane. Jednym z przysmaków sportowców jest mieszanka studencka. Jej klasyczna receptura opiera się na orzechach arachidowych, laskowych, nerkowcach i rodzynkach. Jest ona naturalnym źródłem magnezu, potasu i witaminy E, które są niezbędne do osiągnięcia sukcesu zarówno sportowcom, jak i Tobie, będącemu na ostatniej prostej maturalnych przygotowań. Idealnym towarzystwem przed maturalnym maratonem jest Bakalland Mieszanka Studencka 50g – poręczna porcja na raz!