Bez względu na to, czy mieszkasz w bloku czy w domku jednorodzinnym, zima może dać ci w kość, jeśli odpowiednio nie przygotujesz się na jej nadejście. Nie chodzi tu tylko o ciepłe ubrania, czapki, szaliki i rękawiczki, dzięki którym nie zmarzniesz po wyjściu z domu. Istotne jest taż, aby dom do którego wracamy z mrozu i śnieżnych zamieci, przywitał nas ciepłą i przytulną atmosferą.

Na początek przyjrzyjmy się oknom, które są głównym winowajcą, jeśli w domu szaleją przeciągi a kości przechodzi chłód. Okna, plastikowe w nowszych budynkach i drewniane w starszych, mogą przepuszczać powietrze i być odpowiedzialne za nawet kilkunastoprocentową utratę ciepła z ogrzewania. Dlatego, szczególnie w okresie zimowym, warto zadbać o ich szczelność. Nie musi to koniecznie oznaczać kosztownej wymiany wszystkich okien na nowe. Najczęściej wystarczy ich odpowiednia izolacja – możemy to zrobić własnoręcznie za pomocą ręcznej regulacji docisku skrzydła do framugi, dokręcenia poluzowanych zawiasów lub aplikacji silikonu w szczelinach. Jeśli jednak nie chcemy osobiście zajmować się naprawami, doskonałym pomysłem jest skorzystanie z pomocy specjalisty.

W tym momencie nasuwa się pytanie, skąd wziąć fachowca, który nie tylko sprawnie usunie usterkę, ale także nie będzie żądał za usługę wygórowanych kwot. Oczywiście, jeśli nasze okna są nowe i wciąż mają ważną gwarancję, powinniśmy zwrócić się o pomoc do serwisu. Jeśli jednak nie mamy tego komfortu, powinniśmy poszukać specjalisty na własną rękę. Do dyspozycji mamy tradycyjnie gazety i prasę lokalną, znajomych którzy mogą nam polecić kogoś sprawdzonego lub internet. Tu także znajdziemy wiele ogłoszeń usług remontowych i napraw, jednak warto rozważyć także inną koncepcję. Od niedawna specjaliści i „złote rączki” ogłaszają swoje usługi za pomocą portalu, który zrzesza mistrzów fachu z całej Polski, zajmuje się pośrednictwem pomiędzy klientem i fachowcem a co ważniejsze, gwarantuje wysoką jakość usług przy jasno ustalonych, dostępnych na stronie cenach. Korzystając z portalu, dostajemy sprawdzonego specjalistę, który uszczelni nasze okna i nie zaskoczy nas rachunkiem po skończonej pracy. Więcej o zasadach korzystania z usług oraz dostępnym zakresie oferowanych napraw, można dowiedzieć się na Fachmistrz.pl. Spokojnej i ciepłej zimy!