Strona głównaPodróżeRovaniemi, czyli gdzie szukać Świętego Mikołaja

  Rovaniemi, czyli gdzie szukać Świętego Mikołaja

  Jako dziecko z pewnością wierzyłaś w Świętego Mikołaja. Teraz zapewne też wierzysz, lecz zaganiana codziennymi sprawami po prostu zapomniałaś o istnieniu Świętego Mikołaja:) W celu przypomnienia prezentujemy miejsca gdzie można spotkać prawdziwego Świętego Mikołaja.

  Rovaniemi – Laponia

  Prawdziwy Święty Mikołaj mieszka w wiosce o nazwie Rovaniemi. Wioska Rovaniemi położona jest w północnej Finlandii, kilka kilometrów od północnego koła podbiegunowego. Rovaniemi jest uważane za stolicę fińskiej prowincji zwanej Laponią, stąd ogólne przekonanie o tym, iż Święty Mikołaj pochodzi z Laponii. Tak naprawdę to na obrzeżach Rovaniemi, Święty Mikołaj wraz z licznymi pomocnikami – elfami przygotowuje prezenty, by następnie wyruszyć zaprzęgniętymi w renifery saniami, aby rozdać prezenty grzecznym dzieciom:)

  Rovaniemi dla turystów

  Obecnie Rovaniemi uchodzi za najnowocześniejsze miasto Finlandii, do którego co roku zjeżdżają liczni turyści, by móc spotkać się ze Świętym Mikołajem i zrobić sobie z nim zdjęcie.

  W Rovaniemi znajduje się dom Świętego Mikołaja, biuro Świętego Mikołaja, port lotniczy Świętego Mikołaja oraz liczne restauracje i sklepy z pamiątkami.

  To właśnie do Rovaniemi trafiają również listy wysyłane przez dzieci z całego świata. W ofercie dla turystów znajduje się również przejażdżka skuterem śnieżnym, psimi zaprzęgami oraz saniami reniferów.

  Święty Mikołaj w Polsce

  Jeśli nie masz możliwości, aby wyruszyć na spotkanie ze Świętym Mikołajem do Rovaniemi zawsze możesz odwiedzić Kołacinek – krainę Świętego Mikołaja w Polsce

  W Kołacinku czeka na Ciebie również mnóstwo atrakcji, m.in.: wizyta w domu Świętego Mikołaja, poszukiwanie Magicznej Gwiazdki, spacer po „bajkowej ścieżce”, gdzie spotkać możesz postacie z bajek i filmów, i wiele innych niespodzianek.

  To nie prawda, że Święty Mikołaj nie istnieje:) Trzeba tylko wiedzieć, gdzie go szukać:)

  Źródła:
  www.wikipedia.pl
  www.krainamikolaja.pl

  Popularne posty

  Social Media

  8,530FaniLubię
  1,923ObserwującyObserwuj