Rupert Isaacson jest Brytyjczykiem mieszkającym wraz z rodziną w Teksasie. W przeszłości zawodowo ujeżdżał konie, założył organizację non profit Indigenous Land Rights Fund, która pomaga wysiedlanym i zagrożonym plemionom uzyskać prawo własności ziemi przodków. Jest także autorem „pełnej tajemnic, magii i dziwnych zbiegów okoliczności” książki „The Healing Land: A Kalahari Journey”. Jego artykuły i relacje z podróży pojawiały się na łamach „Daily Telegraph”, „Esquire”, „National Geographic”, „Independent on Sunday”, „Condé Nast Traveller”, „Daily Mail” oraz „The Field”.
Źródło: www.nk.com.pl

Jak bardzo rodzice są w stanie kochać swoje dziecko? Tak bardzo, że są gotowi za nie oddać życie? A może bardziej?

A jak bardzo rodzice kochają swoje dziecko, cierpiące na autyzm?

Tak, że są w stanie rzucić wszystko i wyjechać z nim do dalekiej i dzikiej Mongolii, w nadziei, że znajdzie się tam ktoś o mocy tak wielkiej, że je uzdrowi.

„Opowieść ojca” to książka opisująca fakty, prawdziwą historię i dzięki temu jest tak bardzo emocjonująca. Mały chłopiec i jego zamknięty świat kontra rodzice, którzy nie chcą się z tym pogodzić. Jak wiele trzeba mieć w sobie siły, by podjąć ryzyko wielkiej wyprawy w dzikie mongolskie stepy z autystycznym dzieckiem, wpadającym w szał, gryzącym, kopiącym i bijącym.

To cudowna opowieść o walce, o walce rodziców o dziecko, o jego powrót z tego zamkniętego świata. Ojciec chłopca odkrył, jak wielka więź łączy malca ze zwierzętami, głównie z końmi. Postanowił na tym oprzeć terapię Rowana i wybrać się do mongolskich szamanów.

Wyprawa była trudna, stepy mongolskie nie są przyjazne ludziom z miasta, potrawy, które im serwowano niejednego przyprawiłyby o atak serca. Rodzice dzielnie znosili i jedzenie prawie surowych podrobów, picie sfermentowanego mleka czy też obrzędy szamańskie polegające na biciu ich sznurami. Wszystko, by mieć cień nadziei, że Rowanowi to pomoże. Podczas trasy okazało się, że dziecko przechodzi swojego rodzaju transformacje. Zaczyna wyrażać prośby, zaczyna zadawać pytania, czego dotąd nie robił. Wielka nadzieja wstąpiła w serca najbardziej kochających go ludzi na świecie.

Przepiękna historia, wyreżyserowana przez Michaela O. Scotta, książka, która każdemu czytelnikowi wyciśnie łzy wzruszenia.