W dobie Internetu zdobywanie przydatnych informacji na temat leczenia i zdrowego stylu życia staje się coraz prostsze. Dzięki temu możemy szybko rozwiązywać niektóre problemy, zasięgać porady od innych, bardziej doświadczonych w danym temacie osób, oraz stale poszerzać swoją wiedzę. Zdarza się, że również my sami posiadamy przydatne informacje, którymi warto podzielić się z pozostałymi użytkownikami sieci. To właśnie inni ludzie są często najszybszym i najbardziej autentycznym źródłem wiedzy. Sanitera.pl odpowiada tym potrzebom. To rzetelny portal społecznościowy, w którym każdy może zamieścić swoje pytania i odpowiedzi odnośnie zdrowia i szeroko pojętej medycyny. Całość opiera się na zasadzie wzajemnej pomocy pomiędzy użytkownikami, którzy jednocześnie mogą zadawać pytania, jak i udzielać na nie odpowiedzi.

Chociaż obecnie znajdziemy wiele stron internetowych zawierających informacje na temat medycyny, zdarza się, że są one ze sobą sprzeczne i trudno jest np. zdecydować się na jeden skuteczny sposób leczenia danej choroby. Oprócz tego, przeszukiwanie Internetu w celu znalezienia tych najbardziej zgodnych z prawdą i wartościowych artykułów bywa bardzo czasochłonne.

Portal medyczny dla użytkowników

Odpowiedzią na potrzebę otrzymywania szybkich i rzetelnych odpowiedzi na zróżnicowane zagadnienia zdrowotne, jest właśnie Sanitera.pl. To portal medyczny dla użytkowników, który umożliwia zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Głównym celem funkcjonowania strony i jednocześnie jej nadrzędną misją, jest promowanie zdrowego stylu życia oraz profilaktyki prozdrowotnej. Wszelkie wątpliwości, problemy natury medycznej, mogą zostać rozwiązane dzięki aktywności i wiedzy użytkowników. Osoby korzystające z portalu mają możliwość oceniania komentarzy innych osób i dawania tym samym sygnału pozostałym użytkownikom, że dana informacja okazała się dla nich pomocna i wartościowa.

Jak to działa? Pytaj, odpowiadaj, oceniaj i zbieraj punkty

Skąd pewność, że udzielone przez użytkowników odpowiedzi będą rzetelne i zgodne z prawdą? Sanitera.pl to nie kolejny portal z pytaniami, w którym musimy zastanawiać się nad tym, czy udzielone porady są zgodne z prawdą (co ma miejsce np. na niektórych forach). Zapewnia prawdziwość informacji, dzięki zastosowaniu specjalnego systemu punktowego. Użytkownicy mają możliwość zadawania pytań i proponowania odpowiedzi, ale także oceniania tych już udzielonych.

Wystawiając ocenę, określamy, czy porada była dla nas pomocna, dając tym samym sygnał innym użytkownikom, że warto (lub nie warto) z niej skorzystać. Całość oparta jest więc na zasadzie grywalizacji, czyli podejmowania wyzwań (udzielania odpowiedzi na pytania) oraz zyskiwania korzyści (punktów oraz wiedzy), a jednocześnie budowania społeczności opartej na współpracy.

Co więcej, pierwsze punkty otrzymujemy od razu po założeniu konta w serwisie. Przyznawane są nie tylko za pomocne odpowiedzi i regularną aktywność, ale także za uzupełnienie informacji w profilu użytkownika oraz codzienne odwiedzanie strony Sanitera.pl. Istnieje wiele sposobów na otrzymywanie punktów. Przykładowo, wybierając najlepszą odpowiedź, którą ktoś udzielił na zadane przez Ciebie pytanie, otrzymujesz 20% punktów, które na nie wydałeś. W ten sposób możesz znaleźć się na prowadzeniu w rankingu dziennym, tygodniowym lub miesięcznym i zdobywać specjalne odznaki, które określą Twoje zaangażowanie w ten projekt.

Źródło wiedzy o chorobach i zdrowym stylu życia. Portal medyczny pomocny dla każdego

W serwisie znajduje się aż 15 kategorii, w ramach których wyróżniono m.in. sekcje takie jak:

  • Odchudzanie,
  • Ciąża i dziecko,
  • Alergia,
  • Medycyna niekonwencjonalna,
  • Życie seksualne,
  • Leki i suplementy,
  • Uroda,
  • Zdrowe odżywianie.

Bądź zdrów z Sanitera.pl

Charakter portalu społecznościowego, na którym można dzielić się swoimi doświadczeniami i wiedzą sprawia, że Sanitera.pl umożliwia szybkie rozpoznanie w przypadku wielu chorób i ich objawów. Dzięki temu, szybko zareagujesz na niepokojące zmiany w Twoim ciele i samopoczuciu. Taka diagnoza on-line rozwieje wątpliwości na nurtujące pytania i pomoże w wykryciu pewnych nieprawidłowości zdrowotnych, które pokierują Cię do podjęcia odpowiedniego leczenia lub wizyty u lekarza. Sanitera.pl pomaga utrzymywać organizm w dobrym zdrowiu, zapewniając stały dostęp do najbardziej wartościowych, medycznych informacji oraz najskuteczniejszych porad na temat zdrowia i ludzkiego organizmu.