Każdy materiał ma swoje wady i zalety, a jego wybór warto dopasować do sytuacji i do oczekiwań. Satyna, kojarzona z szykiem i z elegancją, jest coraz bardziej popularna w modzie. Satynowe ubrania możemy łączyć z innymi, dzięki czemu stają się uniwersalne. Gdy zależy nam na autorskiej satynie, zawsze można zamówić materiał z unikalnym wzorem.

Popularność satyny

Satynę tradycyjnie wykorzystuje się do szycia pościeli. Satynowa pościel ma trzy zalety. Po pierwsze, prezentuje się elegancko, ponieważ delikatnie połyskuje. Po drugie, jest trwała – nawet po wielu praniach zachowuje początkową jakość i kolory. Po trzecie, jest przyjemna w dotyku, a różnorodność wzorów i kolorów to gwarancja, że znajdziemy odpowiedni materiał. Mimo to ma również wady. Nie nadaje się na zimne dni, ponieważ jest chłodna w dotyku. Dlatego jest idealna na lato, kiedy to przyjemnie chłodzi ciało. Poza tym łatwo się gniecie.

Satyna wykorzystywana jest także w modzie do uszycia różnych ubrań. Ubrania z satyny to głównie stroje wieczorowe i na wyjątkowe okazje. Chociaż są przyjemne w noszeniu, bardzo szybko i łatwo się gniotą. Optycznie pogrubiają i ogólnie źle wychodzą na zdjęciach, ponieważ błyszczą. Satynowe ubrania są idealne na lato, ponieważ satyna jest przewiewna i lekka. Poza tym satynowe stroje można łączyć z klasycznymi, np. satynowa sukienka z żakietem. Ubrania z satyny wymagają jednak szczególnej pielęgnacji – pranie przy użyciu programu dla tkanin delikatnych i w temperaturze poniżej 40 st. C.

Bawełna z satyną

Z połączenia naturalnej bawełny i eleganckiej satyny powstała bawełna satynowa. Materiał cieszy się coraz większym zainteresowaniem z powodu zalet. Pościel z bawełny satynowej jest ciepła, miękka i trwała oraz jednocześnie szykowna i delikatna. Nie jest także błyszcząca i śliska, jak sama satyna.

Zamów tkaninę odpowiednią dla siebie

Na satynie, tak jak i innych materiałach, można drukować samodzielnie zaprojektowany wzór. Dzięki temu zamówimy unikalne materiały i tkaniny do szycia. Nadruk na satynie może być dowolny, także okolicznościowy. Wystarczy znaleźć odpowiednią drukarnię, czy sklep, stworzyć wzór, określić jego rozmiar i sposób powtarzania na materiale.

Satyna z nadrukiem to doskonały prezent na wyjątkową okazję. Warto uwolnić kreatywność i przygotować unikalny wzór, który pojawi się na satynie. Taki prezent jest spersonalizowany, uniwersalny i praktyczny. Tego typu druk na tkaninie wykonuje między innymi sklep CottonBee. Dysponuje on materiałami bawełnianymi wysokiej jakości i korzysta z ekologicznych sposobów ich barwienia.

Ochrona zdrowia i środowiska

Warto także zwrócić uwagę na technologię druku, która powinna być najmniej inwazyjna dla środowiska oraz bezpieczna dla człowieka, również dla najmłodszych. Powinna być również pozbawiona chemicznych utrwalaczy i wybielaczy. Warto również dowiedzieć się, w jaki sposób utrwalany jest kolor, gdyż jedną z najbezpieczniejszych metod jest ta z wykorzystaniem tylko wysokiej temperatury. Tkaniny powinny mieć też odpowiednie certyfikaty, które zagwarantują, że są one bezpieczne i nadają się do produkcji ubrań lub pościeli.