Gdyby ktoś mi kiedyś powiedział, że będę blogerką i pasja pieczenia tortów pochłonie mnie bez reszty to powiedziałabym, że to całkiem dobry żart. A jednak.

Moja artystyczna dusza obudziła się we mnie kiedy na świat przyszła moja córka Jula. Chciałam dać jej szczególny prezent, rodzaj pamiątki, którą będzie miała na zawsze. Tym prezentem był tort na chrzciny. I od tego wszystko się zaczęło. To był mój pierwszy tort wykonany w stylu angielskim, misternie ozdobiony masą cukrową, którą pokochałam bez reszty.

slodkie blogowanie 1

Jadalna plastelina

Pamiętacie kiedy jako dziecko bawiliście się plasteliną albo modeliną? Niezliczona ilość figurek, kolorów i kształtów, możliwość wyczarowania niepowtarzalnych rzeczy gdzie granicą jest tylko wasza wyobraźnia. Tak właśnie jest z masą cukrową. Można ulepić z niej dosłownie wszystko. Czy może być coś piękniejszego niż możliwość przeniesienia się w czas dzieciństwa, pełen kolorów i bajkowych postaci? To właśnie sprawia, że tworzenie tortów jest dla mnie możliwością oderwania się od spraw codziennych i przeniesienia w świat fantazji, który finalnie można skonsumować ze smakiem.

Przygoda z MasterChef

W maju tego roku wraz ze swoja pasją postanowiłam pójść jeszcze dalej i pojechałam na precasting do programu MasterChef. Przygotowałam tort czekoladowy Red Velvet z serkiem mascarpone i malinami w kształcie guźca. Pomysł podrzucił mi małżonek chcąc przystosować mój zmysł cukierniczy do programu kulinarnego. Mimo, że przygoda na precastingu się zakończyła, to guziec nie dość, że jurorom smakował to spodobał się na tyle, że pokazano go w czołówce pierwszego odcinka.

slodkie blogowanie 2

Sposób na życie

Cukiernictwo stało się częścią mojego życia, sprawiło, że mam możliwość tworzyć niepowtarzalne rzeczy. Spełniam się artystycznie i kulinarnie. Oczywiście przede mną daleka droga do osiągnięcia doskonałości jednak każdy tort i możliwość dzielenia się moimi pracami na blogu to mój mały sukces. Bo jak słyszałam w pewnym polskim filmie, trzeba sobie zadać ważne pytanie: „Co lubisz w życiu robić?” a potem zacznij to robić… Ja właśnie zaczęłam i wiem, że wybrałam słuszną drogę.